Skocz do zawartości

Dv-2016 - Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

dzięki za podpowiedź , z informacji wynika że takie zaświadczenie dotyczy okresu 12 ostatnich miesięcy bez sensu bo mój pobyt był 18 lat temu

a czy te oddane oryginały dokumentów muszę ponownie odesłać wraz z tym brakującym zaświadczeniem i paszportami czy tylko wysyłam brakujący dokument i paszporty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedź , z informacji wynika że takie zaświadczenie dotyczy okresu 12 ostatnich miesięcy bez sensu bo mój pobyt był 18 lat temu

a czy te oddane oryginały dokumentów muszę ponownie odesłać wraz z tym brakującym zaświadczeniem i paszportami czy tylko wysyłam brakujący dokument i paszporty ?

Gdzie jest taka informacja?

Z tego co ja widziałam to zaświadczenie o niekaralności jest wymagane z każdego kraju w którym się przebywało dłużej niż rok (poza USA), oraz że dokument taki zachowuje ważność 12 miesięcy od chwili wydania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, my juz po romzmowie, wizy przyznane :D

Pod amabasadą byłyśmy o 7:20, zaczęto wpuszczać ludzi o 7:30. Nie miałyśmy torebek, tylko teczkę z dokumentami i telefon, który trzeba wyłączyć i zostawic przy security check.

W środku wszystko przebiegało bardzo sprawnie. Najpierw pokazuje się paszporty i wydruk z TNT, potem w okienku u przemiłej pani zostawia się paszporty i dostaje się numerek. Potem chwilkę się czeka, a kiedy wyświetli się nasz numerek znów podchodzimy do tego samego okienka i wtedy już zostawiamy wszytskie dokumenty o które ta pani poprosi. U nas wzięła oryginały aktów urodzenia oraz małżeństwa i zaświadczenia o niekaralności a także oryginał i xero dyplomu ze studiów głównego aplikanta. Nie poprosiła o potwierdzenie ds260 ani o żadne dokumenty finansowe. Chociaż miałyśmy xero wsytskich dokumentów, to też ich nie chiała (później odzyskałyśmy tylko jeden oryginał aktu małżeństwa i oryginał dyplomu studiów). Po zostawieniu dokumentów idzie się płacić do kasy, a potem znów wracamy do tego samego okienka i czekamy aż wyświetli się nasz numer. I wtedy odciski palców i już czeka się na rozmowę.

A rozmowa to czysta formalność, trwała może 3 minuty. Konsul przed rozmową przegląda papiery i wydaje się że zadaje te pytania tylko po to, żeby powypełniać jakieś rubryczki w komputerze. pytał gdzie jedziemy, czy byłyśmy już w Stanach, kiedy chcemy wyjechać no i pogratulował uzyskania wizy :) rozmowa odbyła się po polsku, ale kiedy powiedziałysmy, że już byłyśmy w Stanch na work&travel to powiedział, że 'a to pewnie mówicie po angielsku'

jeśli spełnia się warunki loterii to nie ma opcji karty nie dostać, więc jeśli macie dokumenty w porządku to nie ma potrzeby się stresować :) z Amasady wyszlyśmy po równo 2 godzinach, z czego 75% czasu spędziłyśmy na czekaniu. Para która była przed nami oraz jakiś starszy Pan również wizy otrzymali :)

Co do badania lekarskiego w Krakowie. Byłyśmy w centermed, w jednym dniu badania z krwi (otwarte od 7 ale pani pielęgniarka się trochę spóźniła) i rentgen (otwarte od 8). Te badania są w 2 budynkach obok siebie. Dwa dni później miałyśmy wiytę u Pani doktor. nie miałam książeczki szczepień, ale powiedziałam że chorowałam na wszystkie ospy różyczki itp. Pani doktor na to że 'wpiszemy tak żeby było dobrze'. pytała o dzieci i przebyte operacje, waga i wzrost. Na nic mnie nie doszczepiała, żadnego badania również nie było :)

Dzięki wszytskim za udzielanie się na forum, jest to prawdziwa kopalnia wiedzy :) wszystkim których dopiero czeka rozmowa życzę powodzenia i pamiętajcie, że nie ma się czym stresować bo to już tylko formalność :)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :) Mam pytanie do zamężnych i żonatych ;) Kompletujemy własnie dokumenty i tak się zastanawiamy, czy potrzebne są 2 oryginały aktu małżeństwa?

Pszcz piszesz, że jeden wam oddano, więc pewnie miałyście dwa, ale czy to konieczne, bo przecież one wyglądają tak samo dla każdego z małżonków? Może ktoś miał jeden i było ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :) Mam pytanie do zamężnych i żonatych ;) Kompletujemy własnie dokumenty i tak się zastanawiamy, czy potrzebne są 2 oryginały aktu małżeństwa?

Pszcz piszesz, że jeden wam oddano, więc pewnie miałyście dwa, ale czy to konieczne, bo przecież one wyglądają tak samo dla każdego z małżonków? Może ktoś miał jeden i było ok?

Każdy musi mieć swój, daliśmy oryginały plus ksero (Pani w okienku tak sobie zażyczyła) Pan konsul oddał oryginały, dziwna polityka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy musi mieć swój, daliśmy oryginały plus ksero (Pani w okienku tak sobie zażyczyła) Pan konsul oddał oryginały, dziwna polityka.

Dzięki za odpowiedź :) Właśnie tego się obawiałam, bo mamy tylko jeden... No nic, jutro pójdę do urzędu po drugi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...