Skocz do zawartości

Dv-2016 - Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jesteśmy po badaniach robiliśmy w Warszawie , testy kiła i RTG to koszt 88 zł . U lekarza musieliśmy wykonać dodatkowe szczepienia na grypę , tężec , błonica , krztusiec ,meningokoki + próba tuberkulinowa razem 4 osoby 2000 zł . Ku naszemu zdziwieniu bo nikt tego nie pisał , lekarz dokonał kompletnych badań (wzroku , ciśnienia, badanie węzłów chłonnych , jąder , piersi cały pełen komplet ) oraz wywiad . Czas 2 godziny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam, mam probem podobnie jak Virago: zmieniłam prace niedawno i zastanawiam się czy zmieniać to już w DS - nie zostałam jeszcze wezwana do ambasady.

na rozmowie. jak bedziesz chcial poprawic ds o taka pierdole to znowu bedziesz mial obsuwe miesiac

zastanawia mnie dlaczego zmiany w DS miałyby spowodowac przesuniecie terminu? czyżby wniosek był wtedy odbierany jako nowe zgłoszenie?

Nie chce niczego opóźniać, ale tez nie chce miec problemów przez ""taką pierdołę" ;) .

z tego co wyczytałam we wczesniejszych postach po otrzymaniu zaproszenia do ambasady otrzymuje się rowniez maila z przypomnieniem o naniesieniu zmian w DS - chyba dobrze zrozumiałam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie o odpis aktow. Idziemy na romowe ja , maz i nasz syn.

Czy kazde z nas musi miec odpis aktu urodzenia synka?

Mam namysli to ze kazdy z nas musi miec w dokumentach : swoj akt urodzenia, akt malzenstwa i akt urodzenia dziecka?

A co do szczepien...nie mam problemu z tym zeby na miejscu sie zaszczepic na miejscu, nawet na WZW - tylko z tego co wiem WZW trzeba wziac 3 dawki...nie chcialabym zeby przez taka bzdure pojawily sie komplikacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jesteśmy po badaniach robiliśmy w Warszawie , testy kiła i RTG to koszt 88 zł . U lekarza musieliśmy wykonać dodatkowe szczepienia na grypę , tężec , błonica , krztusiec ,meningokoki + próba tuberkulinowa razem 4 osoby 2000 zł . Ku naszemu zdziwieniu bo nikt tego nie pisał , lekarz dokonał kompletnych badań (wzroku , ciśnienia, badanie węzłów chłonnych , jąder , piersi cały pełen komplet ) oraz wywiad . Czas 2 godziny .

USA FL, wielokrotnie o tym pisano. Ja sama kilka razy czytałam na tym forum, że p. doktor z Warszawy jest bardzo drobiazgowy, w wątkach poprzednich loterii kilka osób nawet ze szczegółami opisywało wizytę ;)

Podobno pani doktor z Krakowa nie bada tylko przeprowadza wywiad i na tej podstawie wypełnia dokumenty :)

Na szczęście macie to już za sobą. My dopiero będziemy robić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie o odpis aktow. Idziemy na romowe ja , maz i nasz syn.

Czy kazde z nas musi miec odpis aktu urodzenia synka?

Mam namysli to ze kazdy z nas musi miec w dokumentach : swoj akt urodzenia, akt malzenstwa i akt urodzenia dziecka?

A co do szczepien...nie mam problemu z tym zeby na miejscu sie zaszczepic na miejscu, nawet na WZW - tylko z tego co wiem WZW trzeba wziac 3 dawki...nie chcialabym zeby przez taka bzdure pojawily sie komplikacje.

My na spotkanie mieliśmy tylko oryginały odpisów i to wystarczyło, tez przygotowywałem kopie każdego dokumentu dla siebie ale to nie było potrzebne. Żona wylosowało i tylko jej świadectwo ukończenia szkoły średniej było potrzebne.

Synek ma ile lat??? Moja córcia ma 11 miesięcy i jej na rozmowę nie zabieraliśmy - nie było takiej potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekarz zdecuduje czy należy wykonać jakieś dodatkowe szczepienie, nie należy robić wcześniej żadnych szczepień.

Moja córcia na wizycie u Pani doktor miała skończone 10 miesięcy, mieliśmy tylko ze sobą książęczkę zdrowia gdzie wpisane są szczepienia które miała mała, wzieliśmy jeszcze wypis małej ze szpitala ale nie był potrzebny. Żadnego badania na miejscu u Pani doktor nie ma.

A my właśnie zrobiliśmy wcześniej szczepienia. :) Zadzwoniliśmy do lekarza i recepcjonistka po paru pytaniach powiedziała nam jakie szczepienia będą wymagane od nas. Dzięki temu trochę zaoszczędziliśmy, bo zrobiliśmy sobie szczepienia w lokalnej przychodni na NFZ (zapłaciliśmy tylko za szczepionkę, którą musieliśmy zamówić w aptece).

Zawsze warto wcześniej zadzwonić i się dowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my właśnie zrobiliśmy wcześniej szczepienia. :) Zadzwoniliśmy do lekarza i recepcjonistka po paru pytaniach powiedziała nam jakie szczepienia będą wymagane od nas. Dzięki temu trochę zaoszczędziliśmy, bo zrobiliśmy sobie szczepienia w lokalnej przychodni na NFZ (zapłaciliśmy tylko za szczepionkę, którą musieliśmy zamówić w aptece).

Zawsze warto wcześniej zadzwonić i się dowiedzieć.

czesc.

warto zrobic szczepienia wczesniej,bo po pierwsze taniej a poza tym szczepienie na WZW typu B to 3 szczepionki (0 1 i po 6 mcach ) Poza tym wymagane jest tez szczepienie na WZW A

oszczedajcie ludzie bo ten " nasz "wyjazd do US to i tak zostawia puste kieszenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam probem podobnie jak Virago: zmieniłam prace niedawno i zastanawiam się czy zmieniać to już w DS - nie zostałam jeszcze wezwana do ambasady.

zastanawia mnie dlaczego zmiany w DS miałyby spowodowac przesuniecie terminu? czyżby wniosek był wtedy odbierany jako nowe zgłoszenie?

Nie chce niczego opóźniać, ale tez nie chce miec problemów przez ""taką pierdołę" ;) .

z tego co wyczytałam we wczesniejszych postach po otrzymaniu zaproszenia do ambasady otrzymuje się rowniez maila z przypomnieniem o naniesieniu zmian w DS - chyba dobrze zrozumiałam?

tak rozumiem zasade first come first serve jak robisz poprawke to pewnie idziesz na koniec kolejki dv ale wydaje mi sie ze o tej porze roku to nie ma znaczenia bo raczej juz przegladneli wszystkie papiery dv owcow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

gratuluję wszystkim wylosowanym, mi też poszczęściło się w DV 2016 tym bardziej, że był to mój pierwszy raz kiedy wziąłem udział :) znalazłem na tym forum mnóstwo cennych informacji także wyrazy podziękowania dla każdego kto podzielił się wrażeniami! Ja na zaproszenie na rozmowę jeszcze czekam - DS260 wyslałem dosyć późno (połowa sierpnia) ze względu na długie oczekiwanie na paszporty ale z tego co dowiedzialem się na różnych stronach, w tym na tej, w grudniu powinienem dostać zaproszenie na rozmowę w lutym 2016.

Mam pytanie odnośnie badań lekarskich - pisaliście o tym dużo i tak wnioskuje, że znacznie szybciej załatwić to w Krakowie tym bardziej, że wszystkie badania wykonują w jednym miejscu, prawda? mam podobną odległość do Krakowa i Warszawy i zastanawiam się gdzie to załatwić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...