Skocz do zawartości

Dv-2016 - Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Tez dostalam takie powiadomienie, i mam pytanie - moze ktos z was ma/mial podobna sytuacje?

W 2014 roku bylam na work&travel i w celu odbioru paszportu zakladalam konto na tej stronie, stad mam juz numer UID. Po zalogowaniu sie tam obecnie jednak widze jedynie dane dotyczace rozmowy w 2014 przed w&t i ani sladu po rozmowie 1 grudnia 2015 (to moj termin, case nr 13XXX dla ciekawych :)). Po wyborze miejsca odbioru paszportu pod potwierdzeniem pojawia sie moj numer DS160, ktore uzupelnialam w 2014 w zwiazku z w&t i samo potwierdzenie jest identyczne jak w 2014 do wizy J-1. Czy tez tak macie czy to jest jakis blad systemu?

Z gory dzieki za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Swietne jest te forum, przydatne nawet po dostaniu green card. ja wraz z mezem i corka mielismy rozmowe 5 pazdziernika i zostaly przyznane nam juz green cards, chociaz latwo nie bylo, dluga historia ale jezeli beda zainteresowani to chetnie opowiem te historyjke w skrocie, szczegolnie jezeli ktos zalatwia caly proces po za granicami Polski. Nie moge doczekac sie juz wyjazdu do Cali, wyjezdzamy luty jub marzec. Trzymam za Was kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietne jest te forum, przydatne nawet po dostaniu green card. ja wraz z mezem i corka mielismy rozmowe 5 pazdziernika i zostaly przyznane nam juz green cards, chociaz latwo nie bylo, dluga historia ale jezeli beda zainteresowani to chetnie opowiem te historyjke w skrocie, szczegolnie jezeli ktos zalatwia caly proces po za granicami Polski. Nie moge doczekac sie juz wyjazdu do Cali, wyjezdzamy luty jub marzec. Trzymam za Was kciuki.

czesc.

jestem zainteresowany...:)

Jakie mieliscie trudnosci za granica- z tlumaczeniem i dostarczeniem dokumentow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z góry przepraszam, iż temat ktory chce poruszyć niejednokrotnie pojawiał sie na tym forum, aczkolwiek odpowiedzi są rożne, momentami sprzeczne, ktos moze przeszedł juz przez ta sama historie bądź ma podobna sytuacje w tegorocznej loterii wizowej Dv 2016 i zechcialby podzielić sie swoimi spostrzerzeniami. Zostałam wylosowana w lotterii wizowej w maju, od razu po ogloszeniu wyników wysłałam wypełniony wniosek, oczekując az do wczoraj otrzymałam zaproszenie na rozmowę 20 stycznia.

Moje pytanie dotyczy tego jak wyglada sprawa ślubu w tym momencie czyli po wyznaczonym terminie rozmowy (czas na załatwienie wszystkie to ok. 8 tygodni). Jak wyglada procedura poinformowania KCC o zmianie stanu cywilnego i o tym, ze na rozmowę chcemy pojawić sie we 2? Czy nalezy wyslac odpis aktu małżeństwa oraz poprawiony wniosek wizowy ze zmienionym stanem cywilnym + wniosek małżonka? Spotkałam sie rownież z opinia, iż nie nalezy w ogole nic wysyłać tylko logując sie w TNT juz ze zmienionym stanem cywilnym, uwzględniając męża.

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyznaczonym terminie rozmowy bedzie po jablkach. Albo masz meza w momencie rozmowy albo nie masz i po wyjezdzie do US go sponsorujesz (~2 lata). KCC w ogole nie bedzie z Toba rozmawiac po wydaniu wizy bo proces konsularny zostanie zakonczony. Tak samo nikt na rozmowie z Twoim narzeczonym nie bedzie rozmawial...

Jedyne rozsadne rozwiazanie to przelozenie rozmowy na po slubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmocniej przepraszam ale albo zostałam źle zrozumiana albo źle się wyraziłam - planujemy ślub już teraz - czyli w połowiwe grudnia (4-5 tygodnie przed rozmową) i na rozmowie pojawiłabym się już z mężem. Chodzi mi doładnie o procedurę przedstawienia dla KCC zmianę stanu cywilnego i to, że na rozmowe pojawimy się we 2 - jak ich o tym poinformować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmocniej przepraszam ale albo zostałam źle zrozumiana albo źle się wyraziłam - planujemy ślub już teraz - czyli w połowiwe grudnia (4-5 tygodnie przed rozmową) i na rozmowie pojawiłabym się już z mężem. Chodzi mi doładnie o procedurę przedstawienia dla KCC zmianę stanu cywilnego i to, że na rozmowe pojawimy się we 2 - jak ich o tym poinformować?

Przeczytaj dokładnie poprzednią stronę.

adrek1111 pisał o emailu, który dostał z ambasady przed rozmową, co robić w takiej właśnie sprawie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisali już wczesniej forumowicze o tym:

"My też mieliśmy badania w Krakowie.

Pierwsza tura to testy kiłowe 30zł/os, RTG 60zł/os, dzieci testy IGRA 300zł od dziecka ( 2-3 dni oczekiwania na wynik).

Druga tura konsultacje 300zł/os. Bardzo miła pani doktor. Tylko wypełnianie dokumentów, trzeba liczyć 20 min na osobę.

Pytania pani doktor: pobyty w szpitalu, czy na coś chorujemy, waga, wzrost, uczulenia na leki, czy palimy, czy obecnie przyjmujemy antybiotyki. Dzięki temu że udało nam się uzyskać karty szczepień w naszym ośrodku mieliśmy jedynie szczepienie przeciw tężcowi 50zł/os.

Dzieci nie miały żadnych dodatkowych szczepień. Gdyby ktoś nie miał swojej karty może mieć jeszcze przeciw WZWB 70zł/os.

Potrzebne dokumenty: 4 zdjęcia,książeczki zdrowia dzieci, karty szczepień dorosłych, adres w USA, Case number, paszporty

19.09.2015

Badanie 300/os

RTG + test kiłowy - 88/os czy coś takiego

Dla dzieci test IGRA, zamiast RTG - 300/os

Szczepienia nie pamiętam dokładnie, coś około 100/os za tężec/błonnice

Razem za badania dla czterech osób wyszło w sumie ~2200 PLN"

Rozmowa w konsulacie 330 USD/osoba

Po przyznaniu opłata za GC 165 USD/osoba

Dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...