Skocz do zawartości

Dv-2016 - Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór,

Przeczytaliśmy forum i chcemy upewnić się już w stu procentach, że zrozumieliśmy to tak jak należy. Sprawa jak wspominałam wcześniej wygląda następująco:

  1. Termin rozmowy wyznaczony jest na 20 stycznia 2016 roku;
  2. Wniosek został wypełniony już jakiś czas temu – na jedną osobę, jako „singielka”;
  3. Bierzemy ślub cywilny 12 grudnia 2015 roku;

Z tego co zostało już powiedziane, wynika, że:

  1. Należy zaktualizować mój stan cywilny podany we wniosku oraz dodać wniosek przyszłego męża. Tu pytania:
  • czy można to zrobić wcześniej, czy musimy czekać po 12 grudnia?
  • Zostajemy przy swoich nazwiskach, czy to stanowi jakiś problem?
  1. Akt zawarcia małżeństwa należy gdzieś wysyłać czy wystarczy go wtedy zabrać ze sobą na rozmowę?

Pozdrawiam,

z góry dziękuję za pomoc i wyrozumiałość.

Cześć,

Może przedstawię jak to u mnie wyglądało (rozmowa odbędzie się w grudniu) i przedstawię wszystko co dowiedziałam się o zawarciu związku małżeńskiego po zostaniu wylosowanym w loterii (przeczytałam już chyba wszystkie watki forum i dzwoniłam również do Ambasady, żeby potwierdzać to, co było dla mnie niejasne). Od razu uprzedzam, że będzie to długi post, ale może komuś się przyda ;)

Jeśli dana osoba zostaje wylosowana jako singielka, ale zanim odeśle DS260 do KCC zdąży wziąć ślub, to wtedy po prostu zaznacza siebie jako osobę zamężną, a współmałżonek też wypełnia swoje DS260.

Jeśli wylosowana singielka odsyła DS260 przed zawarciem związku i dopiero po odesłaniu bierze ślub to wtedy są dwie opcje:

1. Jeśli nie odstaliście jeszcze maila z wyznaczoną datą rozmowy, to oznacza to, że wszystkie papiery są jeszcze w KCC, piszecie więc maila do KCC z prośbą o odblokowanie aplikacji, ponieważ zmieniliście stan cywilny i chcecie dołączyć współmałżonka. Wniosek zostaje odblokowany w kilka dni, zmieniacie swój stan cywilny, a współmałżonek wypełnia swoje DS260 (nie trzeba przedstawiać certyfikatu)

2. Jeśli macie już wyznaczoną datę rozmowy tak jak merucial to oznacza, że wszytsko jest już w Warszawie, więc wtedy piszecie maila na publicwaw@state.gov z prośbą o dołączenie współmałżonka (trzeba załączyć zdjęcie certyfikatu). Mail zwrotny wyglądał w ten sposób (Dziekujemy za korespondencje I przeslany dokument. Na jego podstawiw nanieśliśmy informacje o wstąpieniu w związek malzenski. Pani dane zostały dopisane do sprawy. Przed rozmowa z konsulem należy wypelnic formularz DS-260.)

U nas wyglądało to tak, że DS260 odesłane w maju na singielkę, ślub w lipcu, DS260 na małżonka wysłane do KCC w sierpniu. Dostałam wtedy mail zwrotny z KCC potwierdzający wypełnienie DS, a mimo tego kiedy żona dostała wiadomość o dacie rozmowy nie byłam uwzględniona jako "beneficiaries". Zadzwoniłam więc na drugi dzień do Ambasady i bardzo miła Pani powiedziała mi, że niestety jest za wcześnie i nie ma jeszcze wglądu do naszej aplikacji, ale żebym wysłała do nich maila ze zdjęciem aktu małżeństwa i mnie dołączą do wniosku. Maila wysłałam, a to co mi odpisali wkleiłam wyżej. Jako, że moje DS260 było już wysłane w sierpniu, nie jestem w stanie powiedzieć jak to zrobić kiedy dokumenty są już w Warszawie.

Z tego co pamiętam jak dzwoniłam pierwszy raz do Ambasady żeby się dowiedzieć jak to jest z tym ślubem (dzwoniłam w maju więc już średnio pamiętam), to powiedziano mi że można też po prostu dołączyć małżonka na rozmowie, ale ja bym tak nie ryzykowała.

Podejrzewam, że ktoś może szukać info na tym forum o ślubie homoseksualnym i czy jest respektowany. Tak, jest. U nas ślub zawarty za granicą, zostałam dołączona do wniosku, więc ze ślubem jednopłciowym nie ma problemu, w końcu (nie urażając nikogo) ale USA jest bardziej do przodu w tych sprawach niż PL.

A merucial co do tego czy możesz zaktualizować stan cywilny przed 12 grudnia, to na pewno nie, bo byłoby kłamstwem, jeśli oświadczyłabyś takie coś przed tą datą, a poza tym tak jak już pisałam, trzeba wysłać skan / zdjęcie certyfikatu małżeństwa. A nazwiska - my też zostałyśmy przy swoich - nie ma problemu.

Ja się z forum bardzo wiele dowiedziałam, więc mam nadzieję, że komuś też ten mój wywód się przyda :)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

właśnie już byłam na rozmowie z Konsulem w ambasadzie amerykańskiej w Warszawie,

zabrali przed rozmowa tylko podstawowe dokumenty (akt urodzenia, o niekaralności, świadectwo)

miałem z banku wyciąg i I-134 (od kolegi) , ale nikt o niego nie pytał i nie wzięli. ;)

pan konsul wcześniej oglądał moje papiery i wszystko miał napisane.

on powiedział: interesujące historie o pana :)

stałam przy okienku może 2 minuty, przysięga i pytał: gdzie lecę, , czy byłam w USA? co będę robił tam ?

i ....powiedział ze mam przyznana!))

K O N I E C

:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...