Skocz do zawartości

Prośba O Wyrażenie Zdania Nt. Mojej Sytuacji.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Postanowiłem się tutaj zarejestrować, ponieważ potrzebuję wskazówek odnośnie ew. przeprowadzki do USA.

Od dziesięciu lat zajmuję się web designem i marketingiem internetowym, dwa lata temu jedna z firm z UK ściągneła mnie z Polski do siebie na takie stanowisko. W tej chwili jestem tam seniorem, ale zaczynam już myśleć o kolejnym kroku na przód - USA.

Na co dzień widzę naprawdę duże zapotrzebowanie na moje stanowisko w NY oraz SF, ale nie składałem nigdy swojego CV głównie z obawy o wizę.

Czy możecie mi doradzić, czy warto to w ogóle ruszać?

Mam +/- zarys jak to wygląda, że pracodawca może wyjść z wnioskiem, ale czy oni są do tego chętni, czy też raczej podchodzą, że lepiej znaleźć kogoś lokalnie bez problemów?

Dodam, że chciałbym się przeprowadzić z narzeczoną ( szybki ślub przed jest możliwy :-) ) i mogę mieć dobre referencje od zleceniodawców / pracodawców.

Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a do tego jest cos takiego jak praca zdalna :)

z takim nastawieniem to jak beda wizy wydawane bez problemu to mozesz niczego nie zrealizowac :)

jesli jestes taki dobry i masz tyle referencji to szukaj,pisz :)


zapoznaj sie dobrze z zasadami co do drukow,prawa aby nikt Ci nie wstawial czegos blednego lub tez abys sie odczepil

a do tego abys komus nie dal kasy a z wizy nici i samego wyjazdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze zwatpilem nieco w sprawe.

Poczytalem wiecej, porozmawialem z osoba, ktora sie przeniosla do USA i sprawa wyglada nie ciekawo z moja polowka, poniewaz z tego co sie dowiedzialem ona musialaby sie ubiegac osobno o wize na pobyt staly (nierealne w miare szybkim tempie), poniewaz nie jestesmy malzenstwem na ta chwile. Z drugiej strony nawet jakbysmy juz byli malzenstwem to zostanie wpuszczona jesli ja bede sponsorowany, lecz nie moze podjac zadnej legalnej pracy, co od razu skresla nasze mozliwosci, bo zycie w miescie typu NY we dwoje z jedna osoba pracujaca jest strzalem w stope jak dla mnie.

Chyba lepiej bedzie po prostu zostac w Europie i budowac sobie po prostu powoli marke w stanach na przyszlosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...