Skocz do zawartości

Czy Ma To Rację Bytu? Przemyślenia Na Temat Wyjazdu


pruskidziedzic

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 66
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

A..to nielegalnie nie wiem jak to jest. Dla mnie oczywiście głupota. Co kto woli. ;]

aneska, nie wiem, gdzie jestes w usa, w wielu miejscach takie $12/h bez benefitow to jest absolutna norma na entry level, szczegolnie dla osob, ktore nie maja nic wiecej ponad high school diploma.

smutne, ale sama prawda, niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kzielu skończyłem metalurgię.

Cały czas mi piszecie że będąc na nielegalu nic się nie da zrobić aby być na legalu. Wystarczy poczytać forum aby stwierdzić że się da. Sami o tym piszecie podpowiadając jak to zrobić?

Skąd takie nastawienie anty???? Aż tak bardzo bronicie swojej polskiej narodowości będąc za oceanem ? Czy wielu z Was nie złamało prawa będąc w US czy gdziekolwiek !?

Nie bardzo rozumiem co niektórych, zacząłem wątek aby się dowiedzieć czegoś a tu taka nagonka.

andyopole, wkładasz wszystkich do tego samego worka! Niesłusznie.

siemka pruskidziedzicu na tym forum za dużo się nie dowiesz ja opisałem swoją sytuację o wizie B2 której nie otrzymałem i poleciały teksty typu że pewnie słoma mi z butów wystawała dlatego nie przyznali mi wizy a żebym jechał sobie do syrii pozwiedzać itd... Nagonka i hejt na maxa nie wiem czy ludzie na tym forum sa podstawiani przez kogos żeby obrażać innych czy co ale nie licz na to że jak planujesz nielegalny wyjazd to ktos cię pochwali i doradzi... Może jest inna stronka o forum USA gdzie ludzie sa bardziej kulturalni i wypowiedzą się tak jak należy....Bo tutaj marne szanse na 10 osób może 2 z którymi można było podyskutować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) ale nie licz na to że jak planujesz nielegalny wyjazd to ktos cię pochwali i doradzi... Może jest inna stronka o forum USA gdzie ludzie sa bardziej kulturalni i wypowiedzą się tak jak należy....Bo tutaj marne szanse na 10 osób może 2 z którymi można było podyskutować

bo wyjazd nielegalny jest z definicji nielegalny. Ja się cieszę, że na tym forum nie ma osób, które by takie zachowanie chwaliły i doradzały jak tego dokonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo wyjazd nielegalny jest z definicji nielegalny. Ja się cieszę, że na tym forum nie ma osób, które by takie zachowanie chwaliły i doradzały jak tego dokonać.

zgadza się Magdaleno ale przeczytaj uważnie co napisałem. Również nie pochwalam takich wyjazdów, lecz różne są sytuacje życiowe ale głównie miałem na myśli hejt i nieuprzejmość forumowiczów... Tak jak wspominałem opisałem sytuację o wizie B2 której nie otrzymalem a zostałem wyzwany od buraków którym sloma z butów wystaje... więc nie wiem czy forum jest opanowane przez delikwentów którzy hejtują kogo się da czy im ktos płaci za to czy po prostu palma im odbiła z tego powodu że mieszkają w USA... Dlatego tez napisałem chłopakowi żeby dał sobie spokój z dyskusją a jeszcze w temacie tak drażliwym..Bo brak szacunku i kultury jest tu na porządku dziennym..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nergil, szlajam się po internecie od wielu lat, i dawno wywnioskowałam że częsty brak kultury na forach, czatach, komentarzach pod filmikami na YT, obojętnie w jakim języku, polskim, angielskim, francuskim, obojętnie w jakim kraju - to raczej norma, nie wyjątek. Dlaczego? Bo pisane zdalnie i anonimowo. Nieraz czytając dosadną wypowiedz pomyślałam że gdyby wyszło się z takim tekstem w knajpie, dostało by się w zęby. A tu można wyżywać się bez konsekwencji i uszczerbku na zdrowiu.

Nikt tu nie wie dlaczego nie przyznano Ci wizy, a że podtrzymywałeś temat odpowiadając na komentarze, poziom niektórych wypowiedzi obniżał się do granicy chamstwa. Nie bierz do serca - to tylko internet, nie real life.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam od kilku dni forum ale nadal w głowie wielki znak zapytania.

Mam 36 lat, stałą gównianą pracę od 9 lat za 2,5 tyś. Jestem sam, mieszkanie wynajęte.

Ogólnie rzecz biorąc chcę coś ruszyć w celu poprawy życia.

Dwa lata wstecz byłem w USA na urlopie, na który zbierałem dość długi okres czasu.

Mam wizę turystyczną do 2022 roku.

Pojawiła się znów loteria, poprzednia niestety bez efektów pozytywnych.

Zamierzam znów złożyć wniosek, może tym razem się szczęście uśmiechnie.

No i pierwsze pytanie: czy bedąc osobą samotną, tzn. jestem po rozwodzie i bez dzieci mam szansę na GC?

Chciałbym powrócić do USA na dłużej, zaryzykować( ;) ) i wyjechać na nielegala jeśli znów się nie uda w loterii.

Oczytałem się już wiele tematów żeby tego nie robić itp.

Paradoksalnie jeśli bym wyjechał to na dłuższy okres, 10 może 15 lat.

Chcę zabezpieczyć resztę życia, w PL tego się nie da.

Nic mnie tutaj nie trzyma więc decyzję mogę podjąć z dnia na dzień.

Jeśli chodzi o pracę w USA to mam znajomych i kuzynkę . Na start mogę liczyć.

Może to dziwnie zabrzmi ale jeśli bym wyjechał na nielegalu to tym samym zamykam sobie furtkę na powrót do kraju.

I o to mi chodzi , wiedząc że nie mogę wrócić musiałbym tam żyć i odkładać na emeryturkę.

Witaj , choc mam 24 lata i nie przezyłem pewnie procenta tego co Ty , to rozumiem Cie i Twoje położenie. Oczywiscie namawianie do łamania prawa itp jest złe itp itd , who cares . Masz dopiero 30 pare lat , jeśli czujesz ze tu cie nic nie trzyma to pakuj sie i leć tam , masz tam rodzine więc masz sie gdzie zatrzymac , na poczatek zaplanuj ze jedziesz na 6 miesiecy z nastwieniem ze po 6 miechach wracasz. Po 5 miesiącach sam zobaczysz czy chcesz wracac czy nie i albo zrobisz jedno albo drugie. Byłem w USA 3 lata temu , poznałem tam goscia po 50 tce który był nauczycielem w Polsce , z dnia na dzien rzucił wszystko i wyjechał do USA i 2 lata tam juz siedział gdy go poznałem. I jakos dał rade. Będąc tam mozesz poznac kogos , wziąc slub i wszystkie grzechy zostana wybaczone. Z tym immigration tez nie jest dokonca tak ze ktos Cie złapie i cie wywala z usa. Jak masz dobra papuge to cie z wszystkiego wybroni.

Jak dla kogo. Ja dostałem na początku $9/h. Za te pieniądze dowiedziałem się co to "tubajfor, dzigso, sozo i szitrak". Teraz mam krotność pierwszej stawki.

Drajło tez ?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nergil, szlajam się po internecie od wielu lat, i dawno wywnioskowałam że częsty brak kultury na forach, czatach, komentarzach pod filmikami na YT, obojętnie w jakim języku, polskim, angielskim, francuskim, obojętnie w jakim kraju - to raczej norma, nie wyjątek. Dlaczego? Bo pisane zdalnie i anonimowo. Nieraz czytając dosadną wypowiedz pomyślałam że gdyby wyszło się z takim tekstem w knajpie, dostało by się w zęby. A tu można wyżywać się bez konsekwencji i uszczerbku na zdrowiu.

Nikt tu nie wie dlaczego nie przyznano Ci wizy, a że podtrzymywałeś temat odpowiadając na komentarze, poziom niektórych wypowiedzi obniżał się do granicy chamstwa. Nie bierz do serca - to tylko internet, nie real life.

dokładnie masz racje, zza kompa każdy jest anonimowy i pozwala sobie na co tylko chce m.in. na obrażanie drugiej osoby. W barze dostał by po ryju i poszedl by z płaczem do domu... co do wizy to ja nie wymagam żeby mi to ktos pisał dlaczego jej nie otrzymałem bo na to raczej nie ma odpowiedzi, podzieliłem się tylko i wylącznie informacją jak przebiegała rozmowa.. A temat podtrzymywałem bo nie pozwolę sobie na to żeby jakiś frajer nazywał mnie bucem.. Jak widać znowu sie odezwał i szuka zaczepki pomimo tego że pisałem z Magdalena...

On sobie dał spokój kilka dni temu, a Ty żeś ze swoimi żalami znów wylazl z szafy. Rozumiemy, że portale blokują możliwość komentowania pod artykułami o uchodzcach, ale to nie powód, żeby odkopywac tematy tutaj.

A Tobie radzę schować sie do szafy i nie wcinać sie pomiędzy wódkę a zakąskę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...