Skocz do zawartości

Czy Ma To Rację Bytu? Przemyślenia Na Temat Wyjazdu


pruskidziedzic

Rekomendowane odpowiedzi

Widzisz kzielu, studia skończyłem a musiałem wyjechać do UK za pracą.

Wróciłem do kraju, miałem pracować w zawodzie a nie kleić ściany u ciapatych.

Ktoś mnie ściągnął obiecując gruszki na wierzbie.

Tyle ze uwazasz ze to czyjas tam wina a nie widzisz zadnego problemu u siebie. "Skonczylem studia wiec nalezy mi sie dobra praca i duzo pieniedzy". Sorry, ale z takim podejsciem to nigdzie nie zajdziesz, tu byli tacy co okupowali Wall Street z podobnymi zdaje sie haslami, zwineli sie po dwoch miesiacach bo ich wszyscy mieli w dupie. Co konkretnie skonczyles jezeli moge sie spytac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Nie będę się obrażał, bo nie mam o co. Poczytałem, wnioski mam. Ale proszę nie podchodź aż tak emocjonalnie, każdy szuka godnego życia.

jesli zycie na nielegalu, bez dokumentow, bez ubezpieczenia, bez zadnej ochrony przeciwko nieuczciwym pracodawcom, bez mozliwosci zalozenia konta bankowego, uzyskania prawa jazdy nazywasz godnym zycie, to zadnej dyskusji miedzy mna a toba nie bedzie, bo poslugujemy sie innymi systemami wartosci

jesli godnosc to kasa, nawet za to, ze bedziesz traktowany jak nieistniejacy byt, to doprawdy tylko powodzenia tobie w zyciu zyczyc

jak ktos ukradnie chleb z glodu, latwo takiej osobie wybaczyc; ale kiedy ktos kradnie, bo chcialby czegos lepszego niz chleb, na ktory go stac, to jest zwyklym zlodziejem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie mamy tu takiego wlasnie przybysza z Polski. Wprawdzie porzucil studia na WAT po drugim roku ale I tak jest przekonany ze mu sie od razu nalezy kierownicze stanowisko a umiejetnosci..., "mniej niz zero uu uu uu...". Ciekawosci swiata, jeszcze mniej... Nawet gadki nie ma o czym zagaic, odpowiada "tak lub nie". Ma okazje czegos sie o USA, zyciu, dowiedziec. Po co? On juz wszystko wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kzielu skończyłem metalurgię.

Cały czas mi piszecie że będąc na nielegalu nic się nie da zrobić aby być na legalu. Wystarczy poczytać forum aby stwierdzić że się da. Sami o tym piszecie podpowiadając jak to zrobić?

Skąd takie nastawienie anty???? Aż tak bardzo bronicie swojej polskiej narodowości będąc za oceanem ? Czy wielu z Was nie złamało prawa będąc w US czy gdziekolwiek !?

Nie bardzo rozumiem co niektórych, zacząłem wątek aby się dowiedzieć czegoś a tu taka nagonka.

andyopole, wkładasz wszystkich do tego samego worka! Niesłusznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas mi piszecie że będąc na nielegalu nic się nie da zrobić aby być na legalu. Wystarczy poczytać forum aby stwierdzić że się da. Sami o tym piszecie podpowiadając jak to zrobić?

Przeciez sie da. Mozesz wizac slub z obywatelem, jednak zakladasz, ze do tego dojdzie. A jak nie?

Czy wielu z Was nie złamało prawa będąc w US

W rozumieniu prawa karnego, nie. Na Twoja obrone, przesiedzenie wizy nie jest wg. przepisow prawa karnego przestepstwem. Nieudokumetowany wjazd jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kzielu skończyłem metalurgię.

Cały czas mi piszecie że będąc na nielegalu nic się nie da zrobić aby być na legalu. Wystarczy poczytać forum aby stwierdzić że się da. Sami o tym piszecie podpowiadając jak to zrobić?

Skąd takie nastawienie anty???? Aż tak bardzo bronicie swojej polskiej narodowości będąc za oceanem ? Czy wielu z Was nie złamało prawa będąc w US czy gdziekolwiek !?

Nie bardzo rozumiem co niektórych, zacząłem wątek aby się dowiedzieć czegoś a tu taka nagonka.

andyopole, wkładasz wszystkich do tego samego worka! Niesłusznie.

No to przeciez sie dowiedziales ze pomysl z nielegalnym pobytem tutaj jest bezsensu.

A czy czasem zeby dostac GC przez slub nie trzeba byc legalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...