Jump to content

Kilka Kwestii Związanych Ze Ślubem


janpalony

Recommended Posts

Witam.

Przylecialem do usa na wakacje pod koniec zeszłego roku. Miałem zamiar być tutaj dwa miesiące jednak poznałem kobietę marzeń i postanowiłem zostać możliwie najdłużej, jednocześnie nie przekraczając terminu wyznaczonego mi przez urzędnika.

Wkrótce wylatuje. Z moją wybranka chcemy się pobrać w styczniu przyszłego roku na terytorium usa. Tutaj pytanie: czy mogę mieć problemy z wjazdem w styczniu w związku z tym, że siedziałem tutaj prawie pół roku i znów chce przekroczyć granice?

Czy jeśli urzędnik zapyta o cel to powinienem powiedzieć o ślubie, czy jednak lepiej przemilczec temat ponieważ mogą źle na to popatrzeć?

Może odczekać dłużej niż do stycznia?

Jakieś sugestie? Rady?

Z góry dziękuję i serdecznie pozdrawiam!

Jan

Link to comment
Share on other sites

Muszę wyjechać, nie chce zostać nielegalnie nawet jednego dnia,poza tym chcę zarobić pieniądze w Europie na ślub, oraz na okres oczekiwania na pozwolenie o pracę. Przecież nie będę oszukiwal rządu amerykańskiego podejmując nielegalnej pracy na czarno!!

Link to comment
Share on other sites

Co innego ślub a co innego legalizacja...

Kolejna sprawa to miałeś być dwa miesiące a jestes dluzej wiec praca Ci pozwala na to.nauka..

nas nie musisz przekonywać.przekonaj i tym urzędnika ze wrócisz wcześniej.nie robiles i nie będziesz pracować na czarno oraz ze to ma być ślub a nie później legalizacja pobytu.

A znasz zasady legalizacji jak Twoja partnerka wyjedzie dluzej z Tobą?ma obywatelstwo USA

PS to ze Twoja partnerka Ci wieży to ok.urzędnik to inna sprawa.pamiętaj o tym :)

Link to comment
Share on other sites

What na turystyczniej z zamiarem pozostania to wiza fraud. Zen sie, wroc, zarob pieniadze i czekaj na CR1, potem sobie wyprawicie wielkie wesele;)

Właśnie o to mi chodzilo,juz wiem jak to wygląda według prawa, dzieki. W takim razie po prostu nie powinienem powiedzieć całej prawdy, a jedynie, że przylatuje w odwiedziny. @sly6 wiem jak wygląd procedura w przypadku kiedy moja kobieta wyjechalaby ze mną. W wielkim uogolnieniu trwa dłużej i partnerka musi załatwić papiery potwierdzające, że nie jest w innym związku slubnym. Cóż, wygląda na to, że że styczniu pewnie przylece w odwiedziny,mam nadzieję że wpuszcza mnie bez problemu. Znam historie ludzi którzy siedzieli tu pół roku,wracali na miesiąc do polski i znów bez problemu przyjeżdżali tutaj,nie powinienem się stresowac,a jednak.

Link to comment
Share on other sites

Czemu mialoby nie miec sensu? Musicie rozwazyc plusy i minusy kazdej drogi:) K1 - drozsza, ale zazwyczaj krotszy czas oczekiwania (aczkolwiek to sie zmienia jak w kalejdoskopie i zalezy tez do ktorego Service Center traficie) i przede wszystkim po slubie nie musisz rozstawac ze swiezo poslubiona malzonka ;) dla mnie duzym minusem K1 jest koniecznosc robienia AOSu, czyli do max 90 dni jestes uziemiony, nie mozesz pracowac. CR1 natomiast jest nieco tansza, wraz z przekroczeniem granicy jestes rezydentem, czyli of zaraz mozesz pracowac, itp., czas oczekiwania okolo roku (u mnie to bylo 8,5 miesiaca), przykre jednak ze musisz sie rozstac swiezo po slubie:(

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...