Jump to content

Kontener Do Usa - Mienie Przesiedleńcze


ygritte

Recommended Posts

Macie do polecenia firmę, która prześle kontener do USA z mieniem przesiedleńczym? Jakie są ceny? Czego się spodziewać? Na pewno nie jest mi potrzebny wielki kontener, ale mam parę pudeł z książkami/ciuchami i rzeczami do domu. :/

Link to comment
Share on other sites

Dołączam się do pytania. Jestem w podobnej sytuacji i próbowałem robić rozeznanie jednak podane ceny są bardzo wysokie (niewspółmierne do rzeczywistych kosztów frachtu morskiego). Rozmawiałem z trzema firmami przeprowadzkowymi i podano mi, iż koszt "małego" kontenera (20-stopowego) na poziomie ok. 8000 USD. Trzeba zaznaczyć, że przy takiej kwocie firma przeprowadzkowa odbiera rzeczy w domu i dostarcza pod wskazany adres w USA (ja kalkulowałem przewóz do Arizony). W przypadku wspomnianego wyżej Polameru koszt identycznego kontenera (przy założeniu, że dostarczam "graty" do Pruszkowa i odbieram w ich magazynie w Chicago to koszt 4500 USD (co ciekawe identyczny kontener z Chicago do Gdyni to koszt 3650 USD- info z ich strony). Wszystkie te wartości są o tyle porażające, że wiem od zaprzyjaźnionej firmy iż rzeczywisty koszt frachtu morskiego kontenera 40-stopowego (czyli 2x większego) i to w dodatku mroźni (a więc z wyższymi kosztami własnymi przewoźnika) na trasie Gdańsk - Szanghaj (a więc podobna odległość jak do USA) to kwota 1600 USD (cena wraz z odprawą celną w Gdańsku, Szanghaju i opłatami portowymi). Jak więc widać wszystkie te firmy zarabiają na nas krocie.

Jeśli ktoś ma pomysł jak to zrobić taniej niż powyżej będę wdzięczny za podpowiedź. W przeciwnym razie trzeba przeliczyć "czy gra jest warta świeczki"

Link to comment
Share on other sites

Drobna różnica jest jeszcze taka, że z Gdańska kontener płynie bezpośredni bez przeładunku - dla tego cena może być niższa. Nadając go w Gdyni licz się z tym, że kontener musi trafić do któregoś hubu (Hamburg, Amsterdam), gdzie go po raz kolejny przeładują, na statek docelowy.

Link to comment
Share on other sites

Chyba nie chcesz powiedzieć, że opłaty portowe w Hamburgu czy Amsterdamie wynoszą 850 USD !!! To jest klasyczne naciąganie ludzi i tyle !

Sorry, ale w kapitalizmie mogą sobie życzyć ile chcą. Najwyżej idziesz do konkurencji. Jak niema konkurencji lub u konkurencji kosztuje podobnie to kierujesz się na najbliższe drzewo zamiast się oburzac. ;-)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...