Jump to content

Dokumenty Do Wizy B1


Recommended Posts

Piszę z takim zapytaniem czy mógłby mi ktoś pomóc w kwestii skompletowania potrzebnych dokumentów do wizy B1.

Sytuacja jest taka że prowadzę od dwóch lat własną działalność jako programista. Niemiecka firma z którą właśnie współpracuję chce mnie wysłać w celu dozoru uruchomienia programu i przeszkolenia pracowników w USA.

Mam zaproszenie ze strony amerykańskiej, co jeszcze jest mi potrzebne?

Z góry dziękuję!

Link to comment
Share on other sites

Spokojnie, panowie :) ma ich tam tylko szkolić i nadzorować uruchomienie projektu. Wynagrodzenie otrzyma od firmy niemieckiej w Europie. A na to wystarczy B1. W HR powinni mu powiedzieć co ma mowić w ambasadzie i na lotnisku.

Link to comment
Share on other sites

Może się mylę ale wiza B1 nie jest właściwą wizą na taki wyjazd dlatego że za to co tam będziesz robił dostaniesz wynagrodzenie a to na tym rodzaju wizy nie jest dozwolone

Mylisz sie.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję wszystkim za odpowiedź :)

Jako że prowadzę własną działalność to mi w HR nie pomogą... Muszę sam kombinować z wizą, ale Opłacany jestem przez firmę z Niemiec.

To na co muszę uważać przy rozmowie w konsulacie i na lotnisku?

Link to comment
Share on other sites

I jeszce jedno pytanie... W zaproszeniu mam: "We here with confirm that our company will accept all the costs which will arise in connection with this business trips." Jako sponsora mam wpisać firmę ze stanów która mi to zaproszenie wysłała czy niemiecką która mnie deleguje?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...