Skocz do zawartości

Przeprowadzka Na Stałe I Transport Auta Do Usa


razorek

Rekomendowane odpowiedzi

Ale KaeR ma racje. To nie tak ze pakujesz sie z autem na statek i bez niczego mozesz pracowac legalnie w kraju wuja Sama. SAmo wygranie GC z loterii moze potrwac dwa lata.

No tak, to ponoć trudny proces. Ja też przyznam, że mało jestem zorientowany w kwestii wizowej :) Jak mówię - chciałbym to zrobić w przeciągu 3-4 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

A był człowiek, który tak zrobił :D Na YouTube widziałem, czerwonego maluszka sobie przyprowadził. A na jakiej zasadzie - przyznam, że nie bardzo rozumiem. Chcę tam po prostu mieszkać i pracować. Ale nie wiem, czy nie poszedłbym tam na studia. Tak czy inaczej chcę jechać i nie wracać :)

Bo jak jest w internecine to prawda :)

A tak poważnie to chyba nie rozumiesz, ze nie mozesz sie po prostu spakować i w USA zamieszkać. Nie zapomnij tylko oficerowi na granicy powiedzieć, ze na wakacje spakowałes samochód i witaj Ameryko! Chcieć to nie znaczy móc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, to ponoć trudny proces. Ja też przyznam, że mało jestem zorientowany w kwestii wizowej :) Jak mówię - chciałbym to zrobić w przeciągu 3-4 lat

To moze najpierw poczytaj o radzajach wiz imigracyjnych a potem ile kosztuje zabranie auta do usa?

https://pl.usembassy.gov/pl/wizy/all-immigrant-visa-categories/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę tam po prostu mieszkać i pracować. Ale nie wiem, czy nie poszedłbym tam na studia. Tak czy inaczej chcę jechać i nie wracać :)

A ja chce Scarlett Johansson... :)

Ja też przyznam, że mało jestem zorientowany w kwestii wizowej :)

No nie mow! Jakbys nie powiedzial, to nikt by nie zauwazyl.

Jak mówię - chciałbym to zrobić w przeciągu 3-4 lat

Ale na jakiej podstawie? Juz chyba cie 10 osob spytalo. Loteria? Nie ma sprawy. Slub z Amerykanka. Tez nie ma sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak jest w internecine to prawda :)

A tak poważnie to chyba nie rozumiesz, ze nie mozesz sie po prostu spakować i w USA zamieszkać. Nie zapomnij tylko oficerowi na granicy powiedzieć, ze na wakacje spakowałes samochód i witaj Ameryko! Chcieć to nie znaczy móc!

Skoro był filmik, to raczej prawda ;) I nawet bez żadnych problemów tego malucha zarejestrował. Rozumiem, że nie mogę się spakować i zamieszkać. Wiadomo, że gdy przypłynę, to nie powiem: Paanie, furę przywiozłem, bo się z nią nie rozstaję, ciuchów tyle bo tak lubię się stroić, a audio przywiozłem bo taki audiofil jestem, że na niczym innym muzyki nie będę słuchał! :D :D :D Chcę to zrobić prawidłowo, legalnie, dopełnić wszelkich procedur, żeby nikt nie miał o co się przyczepić.

I zaraz chlopak powie, ze wszyscy na forum sa zli i w ogole "a fe", bo nikt nie wspiera jego marzen. :P

Tak -.-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko dlatego, ze podobnych tematow juz bylo.. bardzo duzo. :P Wiele osob chcialoby wyjechac, ale zupelnie nie rozumie, ze proces wizowy to nie jest taka latwa sprawa.

Kazdy tutaj przeszedl przez te procedury - wizy pracownicze, malzenskie, narzeczenskie... Wszystko zajmuje duzo czasu i do wszystkiego trzeba miec podstawy.

Dlatego kazdy sie ciebie pyta w JAKI SPOSOB chcesz emigrowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktorys raz pytam na jakiej podstawie chcesz dostac wize imigracyjna?

Loteria, Rodzina, Pracodwaca? A moze poznales obywatela USA(pozdrawiam megan)?

No nie wiem jak to powiedzieć. Rodziny tam nie mam, mam znajomych amerykanów. Loteria może być. Pracę mogę skołować jakoś, albo na studia się wybiorę na wizie studenckiej i wtedy spróbuję pobyt zalegalizować? Nie wiem, nie znam się ;) Ale wiem, że chcę tam mieszkać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...