Skocz do zawartości

Kilka Pytań O Wizach.


lukaszek9000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam kilka pytań na które uzyskiwałem kompletnie różne odpowiedzi (teraz jestem w Polsce)

1. Czy będąc w USA na wizie turystycznej/pracowniczej 2-hb można brać udział w loterii green card?

2. Co jest lepsze: jechać na 2-Hb (mam pracodawcę, który mnie zatrudni i załatwi papiery po stronie USA) czy na turystycznej i załatwiać wszystko na miejscu?

3. Słyszałem o wizie pracowniczej sezonowej ale nie widziałem nigdzie dokładniejszego info o niej - jest coś takiego? (podobno można pracować gdzieś 6 miesięcy, potem zmienić stan znowu 6 miesięcy - i powtarzać to cały czas)

4. Czy zapewnienie zielonej karty przez pracodawcę jest bardzo trudne? Oczywiście gdy ten pracodawca też by tego chciał.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam kilka pytań na które uzyskiwałem kompletnie różne odpowiedzi (teraz jestem w Polsce)

1. Czy będąc w USA na wizie turystycznej/pracowniczej 2-hb można brać udział w loterii green card?

2. Co jest lepsze: jechać na 2-Hb (mam pracodawcę, który mnie zatrudni i załatwi papiery po stronie USA) czy na turystycznej i załatwiać wszystko na miejscu?

3. Słyszałem o wizie pracowniczej sezonowej ale nie widziałem nigdzie dokładniejszego info o niej - jest coś takiego? (podobno można pracować gdzieś 6 miesięcy, potem zmienić stan znowu 6 miesięcy - i powtarzać to cały czas)

4. Czy zapewnienie zielonej karty przez pracodawcę jest bardzo trudne? Oczywiście gdy ten pracodawca też by tego chciał.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

1. Bez znaczenia, jedno z drugim nie ma nic wspolnego, nawet jak zostaniesz wylosowany w loterii bedziesz musial wrocic do PL bo nie utrzymasz legalnego statusu wystarczajaco dlugo.

2. Zalatwiac co konkretnie ? Pracownicza ? Zawsze lepiej wyjechac od razu na pracowniczej.

3. H-2B jest sezonowa. Zmienianie stanu nic nie daje.

4. Jest trudne, szczegolnie ze jezeli chcesz wyjechac na H-2B to zadna z wyzszych kategorii sponsorowanych zielonych kart sie nie kwalifikujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DS-260 z tego co wyczytałem to staranie się o wizę imigracyjną czyli po prostu zieloną kartę od razu

Niespecjalnie. Nie możesz się po prostu starać bo chcesz. Ktoś musi wysłać na Ciebie petycję, rodzina lub pracodawca ewentualnie wygrasz ja w loterii i wtedy DS-260 wypełnia się na ostatnim etapie w ambasadzie. Samo z siebie nic nie znaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...