Jump to content

Skomplikowana Sytuacja A Rozmowa Wizowa


Recommended Posts

Witam wszystkich,

Dokładnie za tydzień czeka mnie pierwsza rozmowa wizowa. Moja sytuacja na studiach jest niestety dość skomplikowana co może uniemożliwić mi otrzymać wizę. W październiku po namowach brata mojej dziewczyny skusiliśmy się na wyjazd na camp, ale by na niego zarobić musiałem zrezygnować ze studiów dziennych i przenieść się na zaoczne z zajęciami od marca i pójść do pracy. Nie zdążyłem też zdobyć żadnych ocen ani na starej, ani na aktualnej uczelni ( pierwsze kolokwium mam dzień po rozmowie ... ). Jak myślicie, jest szansa na wytłumaczenie tej sytuacji konsulowi i otrzymania wizy?

Link to comment
Share on other sites

Z tego co pamietam to zeby uczestniczyc w programie musisz miec ukonczony przynajmniej jeden semestr studiow. Jezeli nie masz ukonczonego to nie spelniasz wymagania do otrzymania wizy J1.

Link to comment
Share on other sites

wiecie co moze sie cos zmienilo wiec moge w blad wprowadzic. Ja lecialem na camp w 2003 roku byly to wakacje zaraz po maturze a studentem jeszcze nie byłem.

byla to wiza J1

Nie trzeba miec statusu studenta zeby byc conselorem, na campowera trzeba byc studentem.

Link to comment
Share on other sites

Jadę jako support staff. Indeks i tak muszę wydrukować, chociażby z samymi dwójami. Czyli istnieje możliwość ze konsul będzie łaskawy i przyzna mi wize czy już na starcie przez to ze nie ukończyłem semestru studiów nie kwalifikuje się?

Link to comment
Share on other sites

Cóż, pozostaje mi tylko spróbować wytłumaczyć jakoś konsulowi ze nie mam zamiaru zostać w Stanach i zmiana studiów podyktowana była tylko i wyłącznie problemami finansowymi. Czy mogę tłumaczyć Konsulowi sytuacje po polsku czy lepiej jednak całą rozmowę, jakkolwiek będzie ona wyglądała, przeprowadzić po angielsku?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...