Skocz do zawartości

Przeprowadzka Do La.


cojestmacai

Rekomendowane odpowiedzi

A ja ci powiem, cojestmacai, dlaczego wielu zlosci fakt ze polak chce byc i pracowac tu nielegalnie.

Bo nie lubimy kiedy polacy robia cos co zle swiadczy o nas wszystkich. Jestesmy tylko pokolenie od czasow, kiedy amerykanie lubili sie dzielic z "dumb polak jokes." W nich polak to byl burak, cwaniak, ignorant. (Dlaczego polacy pija ciepla Coca Cole? Bo zgubili przepis na lod.) Polak znaczyl glupek, antysemita, rasista, zasciankowy katolik. NIe powiem ze bylo przyjemnie takie cos slyszec.

W USA teraz panuje histeria antyimigracyjna, ze na kraj najechaly fale ludzi ktorzy zabieraja prace amerykanom. W Polsce ludzie sie zloszcza o siupy zwiazane z wizami turystycznymi.

Wiec kiedy polak zglasza sie tu o porady jak lamac prawo, sadzac ze rodacy sa wszyscy tacy sami i beda popierac kombinatora/cwaniaka, to nerwy strzelaja. Bo wlasnie ten polak jest powodem dlaczego USA wymaga wizy od polakow. Bo wlasnie ten polak potwierdza przynajmniej jeden z (wielu) brzydkich stereotypow. Bo wlasnie ten polak jest powodem dlaczego antyimigracyjna histeria istnieje.

Nie wiem do konca czy pracujesz tu legalnie czy nie. Ale wiem, ze wielu pokazuje sie tu na forum z prosba o namiary jak zalatwic sobie zycie na czarno. I reagujemy ostro bo mamy dosyc polakow ktorzy psuja nam wszystkim opinie.

Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jezeli "piekna" bo mowi prawde, oczekuje od siebie i innych porzadnych standartow, jest odpowiedzialna i szanuje prawo -- to dziekuje za komplement. Jezeli to byl sarkazm, coz... nie pierwszy raz, nie ostatni. Co nie znaczy ze nie mam racji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko powiem, ze naprawde google nie grtyzie

Jest porownywalka kosztow zycia w roznych miastach

Przeprowadzenie sie do LA zeby pracowac w semi-legalnej pracy w bodowlance to samobojstwo.

Cali jest droga jak cholera i trzeba miec odpowiedni zawod zeby sie tam przeniesc.

Jezeli nikogo tam nie znasz - pojedz sobie na wakacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dumb polish jokes" - ja mialam nieprzyjemnosc tez o tym slyszec w moich okolicach... ale to ironiczne ze ludzie ktorzy mowia te dowcipy nie maja wiecej edukacji niz high school.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...

Hej. Tez sie zastanawiam zeby wyjechac do Californi z koncem tego roku ale przede mna sporo papierow i lazenia. Zamierzam calkowicie porzucic PL i wyjechac raz na zawsze. Mam pieniadze i checi.... tmreszte sie ogarnie. Jezyk tez OK. Pozdrawiam wszystkich chcacych wyjechac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Dnia 1/12/2017 o 12:43, czupakabra napisał:

Hej. Tez sie zastanawiam zeby wyjechac do Californi z koncem tego roku ale przede mna sporo papierow i lazenia. Zamierzam calkowicie porzucic PL i wyjechac raz na zawsze. Mam pieniadze i checi.... tmreszte sie ogarnie. Jezyk tez OK. Pozdrawiam wszystkich chcacych wyjechac.

A masz zielona karte? masz tu na 100% zalatwiona prace? Masz pieniadze piszesz, czyli co masz pare baniek $ rozumiem, jesli masz ten stan jak i cala ameryka przyjmie cie z otwartymi ramionami, ale jak masz 100 czy 200 tys $ to moze sie skonczyc wydaniem calej kasy i zostaniem na lodzie 

Powinien byc tu dzial o nazwie "kubel zimnej wody na leb"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...