Skocz do zawartości

Paczka Do Usa


ygritte

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was wysyłał swoje rzeczy do USA? W ogóle da się to zrobić bez płacenia chorego cła etc? Przeprowadzam się za 2 tygodnie (wiza narzeczeńska) i chciałam część rzeczy (ubrania) wysłać paczką ekonomiczną. Ktoś tak robił? Co mam wpisać na deklaracji celnej? Jest tam miejsce na "inne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Czy ktoś z Was wysyłał swoje rzeczy do USA? W ogóle da się to zrobić bez płacenia chorego cła etc? Przeprowadzam się za 2 tygodnie (wiza narzeczeńska) i chciałam część rzeczy (ubrania) wysłać paczką ekonomiczną. Ktoś tak robił? Co mam wpisać na deklaracji celnej? Jest tam miejsce na "inne".

Tak, wysyłałem ubrania, naczynia sztućce itp. w kilku dużych pudlach. Ktoś za mnie wysyłał ta paczkę, bo już byłem w stanach, ale problemu nie bylo. Nie pamiętam co było wpisane w deklarację, bo to było 8 lat temu. Cla nie płaciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez probowalam jakies drobiazgi przeslac paczka ekonomiczna. Doszla po 2 miesiacach w oplakanym stanie i brakowalo kilku rzeczy. :P

Dlatego potem juz tylko spakowalam rzeczy do jednej walizki i tyle. Wszystko dokupilam na miejscu. Nie chcialam ryzykowac.

Mam nadzieje, ze bedziesz miala lepsze doswiadczenia z poczta. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez probowalam jakies drobiazgi przeslac paczka ekonomiczna. Doszla po 2 miesiacach w oplakanym stanie i brakowalo kilku rzeczy. :P

Dlatego potem juz tylko spakowalam rzeczy do jednej walizki i tyle. Wszystko dokupilam na miejscu. Nie chcialam ryzykowac.

Mam nadzieje, ze bedziesz miala lepsze doswiadczenia z poczta. :P

U mnie też to strasznie poobijane doszło i z dziurami w pudle. Szło około miesiąca czy dwóch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczta polska zgubi te paczki czy listy, wlasnie bedziemy reklamowac jak z PL moja mama wyslala mi kartke urodzinowa ;( zenada

Jak z PL wysylasz cos to kaza Ci placic wiecej za priorytet, a badzie szlo ponad 2 tyg, zazwyczaj 3-4 tyg. A jak ja wysylam cos z US zwyklym znaczkiem zagranicznym, to idzie w tydzien do PL!!! Ja sie domyslam ze oni otwieraja paczki (czy listy) na granicy sprawdzajac czy cos podejrzanego ktos nie wysyla do US no ale taka roznica jest zastanawiajaca...

Ja wysylalam kiedys takim serwisem z PL, jest duzo taniej. Tak samo do PL. Poszukaj w necie, zobaczysz jaka jest duza roznica. Nie pamietam nazwy, na pewno sie duzo pozmienialo bo to bylo 8 lat temu. Porownaj ceny, ale zaloze sie ze jak wysylasz duze paczki to inny servis jak poczta polska bedzie tanszy. Unikaj UPS bo za drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie paczki szły 1,5 miesiąca i doszły w normalnym stanie. Fakt, były mega zabezpieczone - karton przełożony styropianem.

Trochę się czeka, ale można trochę zaoszczędzić. Jak się obawiasz, zawsze możesz ubezpieczyć przesyłkę, i tak wyjdzie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo dobry moment aby dość dokładnie zastanowić sie które rzeczy naprawdę bedą nam potrzebne. W wielu przypadkach miejsce do którego emigrujemy jest inne w stosunku do polski (choćby klimat). Cześć rzeczy po prostu nie ma sensu wysyłać - przykładowo mikrofalówka w USA kosztuje $30. Jak z Kanady do USA sie przeprowadzałem to zapakowałem całe auto na maxa rzeczami które wydawały mi sie potrzebne, a i tak połowa rzeczy teraz tu na miejscu poszła w śmietnik... A bawić sie w wysyłki przez ocean to zawracanie "tyłka"... Rzeczy typu talerze, sztućce to musisz mieć na miejscu wiec tak czy siak pójdziesz do ikei czy walmartu po nowe bo musisz jakies mieć zanim paczka przyjdzie... Watpię czy jest sens wysyłki całej szafy ubrań skoro i tak pewnie od dłuższego czasu z większości z nich nie korzystasz... Tu jest 120 w gniazdku a nie 240, wiec cała elektronika odpada z transportem. A wysyłać kanapę czy łóżko czy meble to nie wiem czy finansowy sens w tym jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...