Skocz do zawartości

Zielona Karta-Adres


Rekomendowane odpowiedzi

Nie no jasne, że wojny nikt nie wypowiada. Głos kolejnego przemadrzałego Polaka co jest tutaj .. X..-lat i nowych ma za... :) Pewnie, że się zgadzam co do porównania, tylko, że ja nie porównywałem, a spostrzegłem tak na gorąco, bo na jednej z innych grup przeczytałem wypowiedź kobiety, mieszkającej... X ... lat ipiszącej jak to wykryją od razu fałszywe SSN i złapią nielegalnego. Tymczasem ja przy swoim marnym stażu, wiedzy na temat USA itd. już spotkałem parunastu z lewymi SSN, mieszkających tutaj po ...X.. lat nielegalnie i pracujących i płacących podatki i to właśnie w temacie HIGH TECH. O kontekście mojej wypowiedzi kolega Jim Beam mógł w 100% nie wiedzieć. Tak ogólnie, to ciekawe czemu podejście tych co prysnęli tutaj dawno temu jest takie egoistyczne, wiecie już wszystko?? (a najczęściej najwięcej narzekacie), :D

No i też życzę powodzenia. Dodam, że ja nie należę do tych co narzekają, bo mój wyjazd tutaj to w pełni świadomy wybór, i mogę wracać kiedy tylko mi się zechce, a nie chce mi się na dziś zupełnie-gwarantuję. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze juz wiesz wszystko o Ameryce.  

ps. dlugo juz jestes w stanach? 2-3 tygodnie?

nie bedzie ci lekko.

Daleko posunięte wnioski. Sadzę, że nie wiem nic, i teraz ją poznaję (pewnie spędzę na tym całe moje życie), a Kolega ma pecha, gdyż pewnie ten stan rzeczy już za Tobą (co widać z ironicznych wypowiedzi), i co teraz mozesz robić?

Lekko, a kto mówił, że ma być lekko, a gdzie jest lekko? Co że niby leżysz i samo się robi?? Wskaż mi proszę to miejsce na naszej planecie, gdzie tak jest i już tam jadę (choć pewnie tam zanudziłbym się na śmierć). :wink:

Napisz proszę ile lat Ty tutaj jesteś, też wyciągniemy parę ciekawych wniosków.

Ale się dałem sprowokować, jak przedszkolak!!

:oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Witam. Odkopuję temat.
Czy zmianę adresu przed pierwszą wizytą USA, można dokonać właśnie już tam na lotnisku czy poprzez naszą ambasadę również jest taka możliwość? Lub wysłanie mail-u do KCC?

I czy ta zmiana dotyczy adresu pod którym będzie się mieszkać czy adresu pod który dostanie się GC? Czy jedno i drugie trzeba załatwiać w inny sposób?

Mi zależy głównie na zmianie adresu zamieszkania, bo Gc mogą mi wysłać do ciotki, którą podałem, a ona potem mi prześle kartę. Ale jak można zrobić i to i to za jednym zamachem to się nie obrażę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak odkopujesz stary temat i tego sie nie robi :)

mozesz zmienic adres na lotnisku lub tez w Ambasadzie w czasie rozmowy .czasami jak zmienisz adres na lotnisku,wtedy moze i tak GC przyjsc na stary adres .

Moze byc nadal adres Ciotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.
Ja rozmowę w Ambasadzie już miałem, także już na lotnisku będę musiał zmienić.
OK, Sly powiedz mi tylko jak z adresem zamieszkania, bo gdzie przyjdzie Gc to mi rybka. Skoro podałem w ambasadzie adres ciotki, która mieszka koło Salt Lake City, a wyląduję w Los Angeles, to co powie urzędnik? Miał Pan mieszkać w innym stanie a jest tutaj? Nie będzie kręcił nosem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...