Skocz do zawartości

Dv - 2018 Pytanko


Felipe90

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ponownie, już na jesieni!
Wow,wbijam na forum,żeby poczytać coś o loterii, która ma być już w październiku i nie wrzucać spamu na forum a tu cisza :D Więc może ja rozpoczne temat i najwyżej administratorzy niech przerobią go i podepną jako temat zbiorczy na pytania i odpowiedzi?Od tak,moje przemyślenia, nie to żebym się wtrącał w prowadzenie forum ;) Tym bardziej,że dzisiaj pojawiła się oficjalna instrukcja do tej loterii(na fanpage'u na facebooku znalazłem taką informację). Podrzuciłbym linka, tylko nie wiem,czy mogę,co by jakiegoś bana na forum nie dostać.

Chciałem Was zapytać na początek, bo już nurtuje mnie to pytanie, a nie znalazłem odpowiedzi po raz kolejny(albo znowu słabo czytałem/szukałem).Czy aplikując do loterii wizowej wraz z moimi rodzicami, którzy też planują wystartować w tej loterii w tym roku (wszyscy po raz pierwszy) moi rodzice muszą wpisać mnie i całą rodziną musimy aplikować w jednym formularzu?Jak to jest? Ja mam 26 lat, póki co kawaler i mieszkam z nimi, ale raczej nie chciałbym aplikować z nimi w jednym formularzu, a gdzieś coś wyczytałem, że jak mam powyżej 21 to nie muszę razem z nimi(ale pewności nie mam,stąd moje pytanie). Poza tym, jak to jest w ich przypadku?Oni jako małżeństwo muszą aplikować razem, czy też mogą osobno? Podejrzewam,że razem,ale wolałbym się upewnić zanim przyjdzie 4 października godzina 18:00,bo od tej godziny rusza rejestracja :D

Podejrzewam,że jeszcze pojawi się kilka pytań nawet podczas samej rejestracji i nie tylko u mnie. Dzięki z gory za odpowiedź lub odesłanie do odpowiedniego tematu gdzie znajdę informacje bo serio,nie znalazłem nic w innych tematach,żeby było szczegółowo opisane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Zasady loterii nie zmieniły sie od dv 2013 od kiedy szeroko pisaliśmy o tym na forum. Są regulaminy.

Ty sam aplikujesz . Rodzice siebie na wzajem wpisują i muszą to uczynić w innym przypadku żadne po wylosowaniu nie dostaną wiz. Ciebie nie wpisują bo masz więcej niż 21 lat.

Jest tez na stronie oficjalnej o tym wspomniane

https://travel.state.gov/content/visas/en/immigrate/diversity-visa/instructions.html

PS możesz dawać linki ..

Instrukcja narazie w j.polskim

https://travel.state.gov/content/dam/visas/Diversity-Visa/DV-Instructions-Translations/DV-2018%20Instructions/DV-2018%20Instructions%20English.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam pytanie odnośnie rodziców. W zgłoszeniu trzeba wstawić zdjęcia wszystkich członków rodziny czy tylko tych którzy po ewentualnym wylosowaniu chcą wyjechać?

Wstawiasz tylko swoje zdjecie no chyba ze masz zone i dzieci to wtedy ich tez umieszczasz

"7. Entrant photograph(s) – Recent photographs (taken within the last six months) of yourself, your spouse, and all your children"

Natomiast jesli rodzice wypelniaja wniosek to wpisuja tez ciebie jesli masz ponizej 21 lat

"You must list ALL your living children who are unmarried and under 21 years of age at the time of your initial DV entry"

Rejestracja w tym roku od 4 pazdziernika 2016 do 7 listopada 2016, a wyniki 2 maja 2017.

Napisali ze jakies male zmiany beda w aplikacji, ale jak czytam instrukcje to narazie wszystko tak samo jak w DV-2017, zobaczymy pewnie w pazdzierniku.

"Note: minor changes have been made to the DV-2018 entry form, but the instructions provided in the video are still valid."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja w tym roku mam pytanie odwrotne.

Ja wysyłam aplikację na siebie, wpisując oczywiście moją 18-to letnią córkę - i to jest dla mnie jasne i klarowne. Ale w tym roku juz i ona wysyła swoją aplikację - i tu nasuwa się pytanie: czy jako 18-to latka wpisuje mnie jako osobę z którą chce aplikować na zieloną kartę? Przypuszczam, że nie, bo wydaje się logiczne, że jako osoba dorosła nie wpisuje mamusi ;) Ale znowu zgodnie z prawem USA poniżej lat 21 nie jest w pełni dorosła osobą.

Może i głupie pytanie, ale wolę zapytać wierząc, że nie ma głupich pytań, niż potem żałować, że czegoś się nie dopilnowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiasz tylko swoje zdjecie no chyba ze masz zone i dzieci to wtedy ich tez umieszczasz

"7. Entrant photograph(s) – Recent photographs (taken within the last six months) of yourself, your spouse, and all your children"

Natomiast jesli rodzice wypelniaja wniosek to wpisuja tez ciebie jesli masz ponizej 21 lat

"You must list ALL your living children who are unmarried and under 21 years of age at the time of your initial DV entry"

Rejestracja w tym roku od 4 pazdziernika 2016 do 7 listopada 2016, a wyniki 2 maja 2017.

Napisali ze jakies male zmiany beda w aplikacji, ale jak czytam instrukcje to narazie wszystko tak samo jak w DV-2017, zobaczymy pewnie w pazdzierniku.

"Note: minor changes have been made to the DV-2018 entry form, but the instructions provided in the video are still valid."

Tylko jest jeden mały problem. Moja mama chce wysłać zgłoszenie, ale z moim ojcem nie mieszka 15 lat, niestety prawnie dalej są małżeństwem, czyli to oznacza, że będę musiał prosić ojca żeby też zrobił zdjęcie, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...