Skocz do zawartości

Dv - 2018 Pytanko


Felipe90

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko.

Wysyłając w loterii wniosek wpisałem/musiałem wpisać żonę i dzieci. Czy jest jakiekolwiek przeciwskazanie, abym sam załatwiał formalności i sam wyleciał do usa, a potem ew. rodzinę ściągał na wizie sponsorowanej, czy od początku jednak musimy wszyscy razem przechodzic procedury w konsulacie i z lekarzami + opłaty, mimo że na  90% i tak polecę sam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Możesz wylecieć tylko Ty. Nie ma konieczności, żeby cała rodzina wyjechała razem.

jednak potem sponsorowanie potrwa lata, bo będziesz musiał zaczepić się w wystarczająco dobrze płatnej pracy, żeby było stać Cię na ściągnięcie reszty rodziny, no i oczekiwanie na wizy będzie trwało co najmniej 2 lata. Przynajmniej tak jest obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie teoretyczne odnośnie loterii. Złożyłem razem z dziewczyna dwa osobne wnioski na loterie. Szansa na wylosowanie jest nikła tym bardziej dla 2 osób. Zakładając ze uda sie jednej osobie z nas, sposobem na wspólny wylot jest ślub cywilny. Moim pytaniem jest kiedy ten ślub trzeba zawrzeć przed wysłaniem wniosku DS-260? Czy przed sama rozmowa w ambasadzie? Z tego co wyczytałem to trzeba przedstawić tez dowody ze ślub nie jest zawarty tylko i wyłącznie z powodu wizy imigracyjnej. Rozumiem ze dokumenty typu umowa najmu, wywołane zdjęcia są wskazane na ewentualna rozmowę w ambasadzie? Spotkałem się także z opinia ze data 6 miesięcy na wylot do USA jest liczona od badań lekarskich nie od daty wydania wizy, czy to prawda?

Z góry dziękuje za pomoc,

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zachownie nie świadczy ze jesteście razem? Wspólne odpowiedzi. To świadczy i malo kto pokazuje zdjęcia a co do umowy najmu to po co komu takie coś. Jedni biorą ślub przed wysłaniem ds260 inni po dostaniu zaproszenia na rozmowę od Was zależy jak zrobicie. Co do badan to racja tak się liczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, sly6 napisał:

a zachownie nie świadczy ze jesteście razem? Wspólne odpowiedzi. To świadczy i malo kto pokazuje zdjęcia a co do umowy najmu to po co komu takie coś. Jedni biorą ślub przed wysłaniem ds260 inni po dostaniu zaproszenia na rozmowę od Was zależy jak zrobicie. Co do badan to racja tak się liczą.

Tak jak najbardziej świadczy, myślałem ze będąc w urzędzie zazwyczaj na wszystko potrzebujemy dokumenty. Jak odbywa się składanie dokumentów? Jest to wniosek elektroniczny czy cześć papierów wysyła się fizycznie do Kentucky? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za odpowiedz sly6 ;) to na zakończenie mam pytanie odnośnie uczelni wyższych. We wniosku wpisałem z tego co pamietam University Degree (skończyłem licencjat na uni w Gdańsku). Chciałbym się upewnić czy prawidłowo zaznaczyłem? Z tego co czytałem to jest problem ponieważ system boloński nie działa w USA. Jak traktowany jest licencjat europejski w stanach jako bachelor czy jednak associate? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...