Skocz do zawartości

Wiza Turystyczna


ski-ola

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Jestem w USA na wizie turystycznej u koleżanki (Amerykanki) miałam tu być początkowo miesiąc ale... Poznałam kogoś i chciałabym zostać dłużej :) moje pytanie brzmi czy mogę zostać dłużej w stanach (wiza na 6 miesięcy) i nie bedzie to rzutowało na to gdybym za jakiś czas znowu chciała przyjechać?

Zastanawia mnie to ponieważ skoro wbijają pozwolenie na 6 miesięcy (a mogą wbić na miesiąc) to czy to podpada pod jakieś wykroczenie i może sprawić kłopoty w przyszłości?

Dzięki z góry za odpowiedz.

A i dodam, ze nie zamierzam pracować ani przedłużać pobytu. Chciałabym po prostu zostać 2-3 miesiące dłużej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie kiedy chcesz wrócić?

Możesz nie pracować a późnej musisz przekonać urzędnika ze tak nie było gdy wrócisz szybko do USA

Chce wrócić za jakieś 3 miesiące czyli łącznie być na wizie 4 :)

Potem nie chce wracać na turystycznej, a przynajmniej nie bardzo szybko :) myślałam o studiach w USA i żeby po powrocie po porostu starać sie o taka wizę :) na pewno chce wrócić tylko pytanie brzmi czy to bedzie ok jesli wylecę pózniej niż to deklarowałam we wniosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz byc 6 miesięcy i ani dnia dłużej, mozesz nawet przedłużyć 6 miesięcy o kolejne - mając dobry powód. Poszukaj forum.

A teraz konkrety. Poznałaś kogoś = wrócisz pewnie. Podczas następnego wjazdu bedzie pytanie o długi pobyt. Najpierw bedą dociekali kto ci sponsorował tak długi pobyt. Oczywiście sprawdza co mówiłaś jak starałas sie o wize. Komkluzja - nieznana. Jesli powiesz ze kogoś poznałaś to bum, wizja skasowana, potencjalny imigrant. Wyślą cie do PL i każą starać sie o wize narzeczeńska. Aha, pamiętaj ze przesłuchiwanie bedzie po długim locie, zwykle w porze dla ciebie kiedy twój organizm śpi.

Niestety, amerykański system wizowy przewiduje inna drogę dla "zakochanych". Życiowe podejście nikogo nie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...