Skocz do zawartości

Praca Państwowa/związki Zawodowe (Union?)


karol0219

Rekomendowane odpowiedzi

Rozmawialismy na ten temat wczesniej. Jak wspominalam, moj hydraulik -- bardzo mily i kompetentny facet -- mieszka w domu gdzie jest 7 lazienek :) Ale ja bym jego pracy nie chciala: po lokcie w cudzym s**t... nawet za $100,000/rok nie dziekuje.

"Pecunia non olet", moja droga.... Moj kolega, hydraulik - contractor tak hierachizuje zawody wg zarobkow, pisownia oryginalna:

1/. lojer;

2/ doktor;

3/ plamer.

:D

edit: a drugi moj kolega - hydraulik, takze na swoim, ma taki basen z podgrzewana, oczywiscie, woda ze ledwo przeplynalem tam I nazad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ja to mam szczęście do dostawania informacji albo dzień przed albo dzień po ciekawych tematów na forach. W styczniu tego roku zacząłem gadać z gościem mieszkającym w Stanach już jakieś 25 lat z tego co wiem pracuje w contractorce zaczynał jako szeregowy fizyczny.Podejrzewam ,że teraz jest jakimś dodatkowym brygadzistą czy jakoś tak , ale do rzeczy ma 42$ na rękę na godzinę. Więc Wasze kwoty nie są wcale takie nierealne ale trzeba naprawdę multum czasu by do nich dobić.

Nie zapomnij ze 42$ w CA, WA,Chicago czy NY ma inna wartosc niz 42$ w TX, FL czy AZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz tu kiedys pisalem. Moj 'powinowaty", z zawodu automatyko - mechatronic po tym huraganie co to spustoszyl New Jersey a ktorego imienia z racji wieku (mojego) nie pomne, pracowal jako elektryk przy odbudowie zniszczen. Wieszal zyrandole I wymienial gniazdka za 90/h. Z tego co wiem podczepil sie i w tej robocie siedzi nadal. ile teraz zarabia - nie wiem.

Zdarza mie sie brac cash 100$/h za side job, ale to zalezy od klienta. Zawsze mowie-placisz mi za godz, czy za robote? jak za godz to zejdzie mi ok 3h jak za robote to ok 1h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarza sie. Hydraulik, choc to raczej gazownik byl, skasowal moja kolezanke na $650 za godzine pracy. Uszczelnil instalacje. Ta kwota uwzglenia znizke dla weteranow. Przy takich zawodach jak opisales to nie sa w sumie etaty, wiec mozna i krzyczec miliard za godzine.

Tak, tylko ten moj powinowaty nie ma do dzis swojej firmy. Taka stawke mial jako pracownik na etacie.

To calkiem co innego gdy sie jest na swoim, wtedy stawki sa zupelnie inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andyopole pecunia moze nie olet, ale hydraulik po lokcie w cudzej toalecie tak. Nadal mowie, nie dziekuje :)

E tam po łokcie. Gdy był czas mojej pracy na contractorce to widziałem jak hydraulik wlazl do crawlspace, odlaczyl kanalizację a nieuprzedzony właściciel spuścił my swoją kupę na plecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...