Skocz do zawartości

Lot ze zwierzeciem


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczyna mnie już na serio odpadach stres przeprowadzki. Będę najpierw lecieć z dwoma kotami do Polski. Potem do Niemiec. Ale o ten pierwszy lot się martwię. 

Będę prawdopodobnie lecieć na trasie Dulles - Frankfurt - Polska/ Katowice albo Kraków.

Nie podrozowalam jeszcze ze zwierzętami a teraz będę miała jedno w carry on a drugie cargo. Pytanie pierwsze , póki co dotyczy przesiadki w Niemczech. Czy wtedy muszę odebrać swój bagaż i jak również kota z cargo? Czy to mi obsługa linii samą przenosi z samolotu do samolotu? Pytanie może głupie ale wolę wiedzieć. :P

Czy są osoby które podróżowaly z pupilami? Macie do polecenia konkretne linię lotnicze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie nie moge, chcialabym wziac oba jako carry on ale linie lotnicze pozwalaja na tylko jednego kotka. :( Tez jestem niesamowicie zestresowana i chce zeby moje zwierzaki dotarly bezpiecznie. Juz martwie sie o kazdy mozliwy zly scenariusz.

Nie lecialam jeszcze na trasie USA-Niemcy-Polska i nie jestem pewna jak to dziala...

Z tego co pamietam jak sie nawet przesiadalam w USA z international na domestical flight to musialam odbierac bagaze i sama je jeszcze raz nadawac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, pelasia napisał:

Nadajesz jedynie w drodze do USA. Ja latam zawsze przez Niemcy i bagaz odbieram w PL. A moze maz moze poleciec i zabarc jednego kociala jako carry on ? Jesli nie, to trzeba myslec, ze bedzie dobrze !

Dziekuje! Odbieranie tego bagazu to zawsze dodatkowy stres. Mam nadzieje, ze mi kotka w cargo tez bezstresowo przeniosa.

Koty mamy cztery :P Maz bedzie lecial do Niemiec pare tygodni po mnie i sam zabiera ze soba dwa koty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak lecialam teraz do Polski a potem jak wracalam to na oby dwu trasach podrozowala osoba z ale z psami. Co prawda malymi, bo miescily sie w tej torbie. Zagadalam nawet do kolesia w drodze do USA i mowil, ze szukal po kilku liniach i zdecydowal leciec KLM bo najbardziej mu pasowalo. Nie dopytywalam wiecej, ale sprawdz KLM, moze akurat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

roelka, wiesz już coś więcej? przygladam się tematowi, bo chyba zabiorę mojego kota-podróżnika na dwa tygodnie do polski. kot jeszcze samolotem nie latal, trudno przewidziec jak zareaguje, ale regularnie jezdzi z nami w dlugie trasy.

 inna rzecz to koszt takiego przedsiewziecia (jestem ciagle na etapie rozwazania opcji). bilety dla nas juz mam, lecimy z air canada. ktos? cos? nie mam pojecia od czego w ogole zaczac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...