Skocz do zawartości

Expedited Naturalization for Spouses of Military Members


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Roelka napisał:

Eh.  Nie chce mi się na razie. :D Poza tym rozważam zaciągnięcie się do rezerwy i być może aplikowanie  na obywatelke poprzez wojsko. :p 

...

Jako stary rezerwista szczerze wspolczuje zolnierzykom, ktorym przyjdzie traffic pod komende drill sergeant @Roelka w przyszlosci.:huh::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
15 godzin temu, jkb napisał:

W kamasze? :)  W sumie czemu nie ;) Tylko pamietaj, ze naturalizacja przez wojsko wiaze Cie z tym wojskiem przez kilka lat. Chyba lepiej normalna sciezka, jezeli spelniasz wszystkie kryteria :)

Oj tam, tak tylko 8 lat. :D  Ale powaznie sie nad tym zastanawiam tez ze wzgledu na inne benefity = dofinansowanie do degree. Bodajze rezerwa nie daje darmowego collegu, tylko placi za jakas czesc nauki, ale to zawsze cos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowiac szczerze to wojsko - o ile nie wysla Cie na jakis ground combat do Afganistanu, Syrii czy innego miejsca gdzie aktualnie zaprowadzamy pokoj (intended sarcasm) sie oplaca chocby dla samych benefitow jako veteran (chyba ze komus w przyszlosci sie cos odmieni i bedzie jak Vietnamie ale watpie).

Jak maz kolezanki ktory byl mechanikiem w cost guard jest "weteranem" to mnie troche smiech bierze ale co tam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kzielu napisał:

Mowiac szczerze to wojsko - o ile nie wysla Cie na jakis ground combat do Afganistanu, Syrii czy innego miejsca gdzie aktualnie zaprowadzamy pokoj (intended sarcasm) sie oplaca chocby dla samych benefitow jako veteran (chyba ze komus w przyszlosci sie cos odmieni i bedzie jak Vietnamie ale watpie).

Jak maz kolezanki ktory byl mechanikiem w cost guard jest "weteranem" to mnie troche smiech bierze ale co tam...

Zauważylam, ze slowo weteran jest baaaaaaaaaaardzo nadużywane w wojsku/mediach.

Weteranem jest żołnierz z 20-letnim stażem i po 5 deployments. Weteranem jest tez chłopaczek, który ledwo odrobił w wojsku te minimum 3 lata, odszedl i nigdy nie był na misji. Według mnie, jest to niesprawiedliwe. Terminologia powinna byc troche inna, zeby podkreslic zaslugi prawdziwych weteranow.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Roelka napisał:

Zauważylam, ze slowo weteran jest baaaaaaaaaaardzo nadużywane w wojsku/mediach.

Weteranem jest żołnierz z 20-letnim stażem i po 5 deployments. Weteranem jest tez chłopaczek, który ledwo odrobił w wojsku te minimum 3 lata, odszedl i nigdy nie był na misji. Według mnie, jest to niesprawiedliwe. Terminologia powinna byc troche inna, zeby podkreslic zaslugi prawdziwych weteranow.

 

Za https://www.ssa.gov/OP_Home/comp2/D-USC-38.html

Cytuj

(2)  The term “veteran” means a person who served in the active military, naval, or air service, and who was discharged or released therefrom under conditions other than dishonorable.

Wszystko sie zgadza. Nie ma tu zadnego naduzycia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Roelka napisał:

Ale USCIS ma burdel. Najpierw pomieszali moje aktualizacje, a teraz przysłali mi extension letter na 18 miesięcy mimo iż dostałam już zielona kartę. :D

Najważniejsze że urzędnicy państwowi ciężko pracują! Na koniec kwartału w sprawozdaniu piszą że przyłożyli 12543 pieczątek i polizali 3427 znaczków pocztowych.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, andyopole napisał:

Najważniejsze że urzędnicy państwowi ciężko pracują! Na koniec kwartału w sprawozdaniu piszą że przyłożyli 12543 pieczątek i polizali 3427 znaczków pocztowych.:D

No przeciez za cos im sie te pieniadze naleza, nie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...