Skocz do zawartości
kamilboro97

Wiza, następnie obywatelstwo?

Recommended Posts

Cześć wszystkim tutaj. Niedługo kończę szkołę, po której chciałbym na stałe wyjechać do USA. Mógłby ktoś tutaj pomóc mi i wyjaśnić wszystko odnośnie wiz? Co muszę zrobić, jakie warunki spełnić, aby móc wyjechać tam i zostać na stałe? Jest możliwość wyjechania na wizie pracowniczej a następnie przedłużanie jej aby ostatecznie po pięciu latach starać się o obywatelstwo? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Takie są rodzaje imigracyjnych oraz pracowniczych, które są wizami tymczasowymi, ale przy wsparciu pracodawcy mogą zaowocować zieloną kartą:

https://pl.usembassy.gov/pl/wizy/all-immigrant-visa-categories/

Sam musisz sobie odpowiedzieć, czy do jakiejś się kwalifikujesz.

Pracodawca może Cię ściągnąć na wizie pracowniczej, ale po pięciu latach pracowania w USA nie zostaniesz obywatelem. Musisz najpierw mieć zieloną kartę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
9 minut temu, Joanna30 napisał:

Takie są rodzaje imigracyjnych oraz pracowniczych, które są wizami tymczasowymi, ale przy wsparciu pracodawcy mogą zaowocować zieloną kartą:

https://pl.usembassy.gov/pl/wizy/all-immigrant-visa-categories/

Sam musisz sobie odpowiedzieć, czy do jakiejś się kwalifikujesz.

Pracodawca może Cię ściągnąć na wizie pracowniczej, ale po pięciu latach pracowania w USA nie zostaniesz obywatelem. Musisz najpierw mieć zieloną kartę.

Dziękuje za odpowiedz. 

Czytalem właśnie na tej stronie o wizach i dowiedziałem się, ze później na wniosek pracodawcy może zostać mi przyznana zielona karta. Ona jest wtedy na stałe? I jak wyglada to w praktyce? Przeczytałem, ze pracodawca musi udowodnić, ze nie znajdzie nikogo innego na moje miejsce - jak to wyglada w praktyce, duże są szanse na "udowodnienie" tego? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1 minutę temu, kamilboro97 napisał:

Dziękuje za odpowiedz. 

Czytalem właśnie na tej stronie o wizach i dowiedziałem się, ze później na wniosek pracodawcy może zostać mi przyznana zielona karta. Ona jest wtedy na stałe? I jak wyglada to w praktyce? Przeczytałem, ze pracodawca musi udowodnić, ze nie znajdzie nikogo innego na moje miejsce - jak to wyglada w praktyce, duże są szanse na "udowodnienie" tego? 

A jaka szkołę kończysz ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, kamilboro97 napisał:

Technikum, zajmujące się grafika komputerowa, reklamą i tak dalej.

No to dosc slabo na sponsorowanie. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a bez doświadczenia znikome.. A doswiadczenie tez miedzynarodowe..Pozostaje loteria i np sponsorowanie przez żonę lub tej samej płci

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chodzi o to, żebyś miał jakieś doświadczenia, którymi mógłbyś zaimponować potencjalnemu pracodawcy, żeby mu się chciało ponosić koszta i bawić w cały proces wizy pracowniczej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz