Skocz do zawartości

Wynajem samochodu w wrześniu 2017


macios6

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuje bardzo za odpowiedzi. 

10 godzin temu, KaeR napisał:

Alamo ma czesto na ladzie napisane, ze jesli debet to trzeba pokazac bilet powrotny. 

z tym nie będzie żadnego problemu. Lecę tylko na 3 tygodnie i będę miał bilet w obie strony. 

Czy muszę coś jeszcze dokupować na stronie alamo? Wystarczy mi ubezpieczenie CDW? Na stronach innych wypożyczalni były jakieś dwa ubezpieczenia, a tu widzę tylko jedno? Rozumiem, że w podstawowej ofercie wypożyczam z pełnym bakiem i oddaje z pełnym?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

nie bierz alamo bezposrednio:) korzystaj z tego economyrentals lub rentalcars. Wyjdzie Ci taniej. Nie chce tu wyjść na jakiegoś super znawce, ale podrózując po całym świecie zawsze wychodzi mi taniej u nich niż bezpośrednio i korzystam z satysfakcją. Kilkadziesiąt razy korzystałem z ich usług i jestem zadowolony.

Niemniej polecam alamo wlasnie, maja najwyższe opinie na tych serwisach i jak nie widzisz nazww wypożyczalni to kierując się najwyżśza oceną padnie zapewne na alamo. Spowodowane jest to tym, że - nie robia problemów z ubezpieczeniem u brokera, kaucja jest zwracana na prosbę w ciągu 12h i ogólnei spoko obsługa. W USA korzystałem z National, Dollar i Alamo wlasnie - wszedzie ok. Czasem namawiają na upgrade auta lub jakieś dodatkowe ubezpieczenie - ale nie trzeba, bo to brokerskie jest dobre.

Macios: Kaucja - przy tym fordziku spodziewaj się ok 4-5 tys zł kaucji. Kaucja naliczana jest nie tyle co od czasu wypożyczenia, ale od iloczynu tegoż i klasy auta. Kiedyś znajomy mi mówił jak oni to licza, bo pracuje w polskiej wypożyczalni i np biorąc suva do marsylii na mecz polska ukraina z polski na 3 dni - zapłaciłem 4,5 tys zł kaucji, a innym razem focusik na tydzień to 2 tys było. Niemniej dokładnej stawki nie znam. Co do paliwa - bierz full-full.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem debetowa, zapytalem sie z ciekawosci na lotnisku w vegas czy przejedzie, uprzejmy Pan powiedzial, ze nie - ale zrobilem to by sprawdzic, bo mialem kredytowa. Jakbym sie upieral, pokazal bilety itp, podejrzewam ze by przeszlo, ale nie probowalem.

Wyrob sobie kredytowa kolego, w PKO dostajesz np na oswiadczenie karte przejrzysta - fajnie wyglada orginalnie, ma 3800 zł - nadplac ja sobie - czyli przelej kase na konto by miec wiecej limitu bo CC w USA bardzo ulatwia zycie. Pisali wyzej uzytkownicy, ze nie ma problemow w hotelu ale mnie wszedzie pytali o credit card, a w ramada williams nawet babka odmowila debetowej walutowej - ale jak grzecznie wytlumaczylem ze CC rozliczam w zlotowkach a walutowa w USD to sie zgodzila :)) (chodzilo o kaucje)

Ale z cc mialem taki klopot ze na stacjach  w dystrybutorach ona nie dzialala i musialem placic z gory za tankowanie u kasjera (moglem wtedy placic karta).

Do wrzesnia duzo czasu - wyrob karte. Mam anual passa na parki narodowe do sierpnia wazna - dlbym Ci za darmo bo sie nie wybieram chyba w tym roku, ale niestety - miesac za pozno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2/6/2017 o 10:59, macios6 napisał:

Czy muszę mieć prawo jazdy międzynarodowe?

Czy w tym wypadku ( patrz foto niżej) nie muszę wpłacać żadnej kaucji?

 

Zrzut ekranu 2017-02-06 o 19.59.13.png

Nie musisz miec miedzynarodowego, zwykle PL plastikowe. Jesli idzie o wypozyczalnie sprawdz sobie Midway w LA. Prawo stanowi tak ze bodajze pierwsze chyba dwa miesiace honorowane jest prawo jazdy zagraniczne w stanie CA (praktyka stanowi ze mozna jezdzic dluzej) Ta ksiazeczke prawa jazdy miedzynarodowego PL to sobie odpusc. Kazdy glina ma wzor prawa jazdy ze wszystkich stron swiata, ale tej ksiazeczki miedzynarodowego prawka wydawanej w PL nie maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9.02.2017 at 1:54 PM, srk said:

Mam anual passa na parki narodowe do sierpnia wazna - dlbym Ci za darmo bo sie nie wybieram chyba w tym roku, ale niestety - miesac za pozno.

Witam, @srk, nie chciałbyś sprzedać Passa na parki? Wybieramy sie z Żona w kwietniu na tripa. ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...