Skocz do zawartości

Wynajem samochodu w wrześniu 2017


macios6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otóż wielkimi krokami bo we wrześniu wyjeżdżamy do Los Angeles ogólnie robimy objazdówkę LV,San francisco itd.

 

Chcemy zarezerwować samochód jednakże nie wiem czy warto już rezerwować czy też poczekać jeszcze miesiąc dwa lub więcej? Samochodu szukam na rentalcars.com.

Mam też pytanie odnośnie wynajmu samochodu chodzi o kaucję czy jest jakaś wpłacana w regulaminie np BUDGET znalazłem taki wpis: 

Cytuj
Samochód zawiera wkład własny w razie uszkodzenia w wysokości US$ 0.00 wyłączając VAT.
Samochód zawiera wkład własny w razie kradzieży w wysokości US$ 0.00 wyłączając VAT.

Czyli rozumiem iż żadnej kaucji nie wpłacam przy wypożyczeniu samochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Tu nie chodzi o kaucję tylko o to że jak uszkodzisz samochód / ktoś Ci ukradnie to nie płacisz z własnej kieszeni. Ale chodzi tylko o ten wypożyczony. W razie stłuczki odpowiadasz za uszkodzenia które poniosła osoba trzecia i jej pojazd. Ja wypożyczałem na miejscu w US, jeżeli nie masz jakiś ubezpieczeń na przykład w ramach CC to na miejscu możesz powiedzieć że potrzebujesz full coverage. Wychodzi drożej ale masz spokojny sen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat bo również wybieram się we wrześniu do LA i również planuję wypożyczyć samochód. Będę miał ze sobą kartę debit z ING i gotówkę. Myślę, że zwykła karta Debit bez kłopotu przejdzie w wypożyczalni? Czy muszę wcześniej rezerwować auto przez internet czy mogę po prostu na lotnisku sobie podejść i wypożyczyć? i czy tak będzie coś drożej? Na co zwracać uwagę? Na pewno pobierają jakąś kaucje + za wynajem z góry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kzielu napisał:

Blokuja kwote na karcie dosc znaczaco przekraczajaca koszt wypozyczenia.

Jakie to są kwoty bo nigdzie o tym nie pisze.

 

Godzinę temu, kontrol napisał:

ale jeśli mam na karcie tylko złotówki to płacę coś za przewalutowanie czy później kwota wraca do normy po prostu?

Podpinam się pod pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze kozystam z Budget i nigdy nie blokowali mi nic na karcie. Jesli nie mieszkasz w us i nie masz ubezpieczenia to sprawdzaj oferty ktore w cenie je maja. Czesto jest tak ze fajne auto ( jak ten mustang ) sa tansze niz zwykly ford np focus ale maja ograniczona liczbe darmowych mil i bez ubezpieczenia. Wpozyczam na prawko polskie i nie mialem nigdy problemu. 

Ceny sprawdzam na roznych stronach ale bezposrednio na budget wychodziło mi jak do tej pory najtaniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...