Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

Chcialabym wybrac sie do rodziny na miesiac w wakacje zeby zobaczyc i zwiedzic Nowy Jork. Nigdy wczesniej nie bylam w Stanach. Jestem studentka, moja najblizsza rodzina jest dosc zamozna. Slyszalam od znajomych ze konsul czesto pyta kim sa rodzice. Slyszalam tez ze mocna strona bedzie to ze moj Tata jest prokuratorem. Podobno sa to czynniki ktore spowoduja ze konsul uwierzy ze rzeczywiscie chce do Polski wrocic.

Jest jeden maly problem ktory mnie trapi. Jako 5letnia dziewczynka dostalam odmowe wizy( 17 lat temu). Boje sie ze to wplynie negatywnie na decyzje i sa marne szanse na otrzymanie wizy. Znajomi doradzaja mi zebym zaznaczyla w formularzu ze nigdy o wize sie nie staralam i nie dostalam odmowy gdyz oni i tak nie maja juz dawno tej informacji. Co Wy o tym sadzicie ? Jakie sa moje szanse ? Dodam ze nie chce klamac i tego nie zrobie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, edyta1010 napisał:

Hej, 

Chcialabym wybrac sie do rodziny na miesiac w wakacje zeby zobaczyc i zwiedzic Nowy Jork. Nigdy wczesniej nie bylam w Stanach. Jestem studentka, moja najblizsza rodzina jest dosc zamozna. Slyszalam od znajomych ze konsul czesto pyta kim sa rodzice. Slyszalam tez ze mocna strona bedzie to ze moj Tata jest prokuratorem. Podobno sa to czynniki ktore spowoduja ze konsul uwierzy ze rzeczywiscie chce do Polski wrocic.

Jest jeden maly problem ktory mnie trapi. Jako 5letnia dziewczynka dostalam odmowe wizy( 17 lat temu). Boje sie ze to wplynie negatywnie na decyzje i sa marne szanse na otrzymanie wizy. Znajomi doradzaja mi zebym zaznaczyla w formularzu ze nigdy o wize sie nie staralam i nie dostalam odmowy gdyz oni i tak nie maja juz dawno tej informacji. Co Wy o tym sadzicie ? Jakie sa moje szanse ? Dodam ze nie chce klamac i tego nie zrobie. 

Nie wplynie - nie dostalas odmowy ze wzgledu na swoja sytuacje tylko pewnie Twoich rodzicow - w koncu mialas 5 lat. Ktokolwiek Ci doradza nie wpisywanie tego - jest - sorry za jezyk - kompletnym kretynem. Najglupsza rzecz ktora mozna zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Cię złapią na kłamstwie, to możesz już nigdy wjechać do USA. Słuchaj rad wszystkich: pisz prawdę we wniosku i mów prawdę na rozmowie, w końcu nic złego nie zrobiłaś.

Zakładanie, że nie mają historii odmów we własnym systemie jest delikatnie mówiąc... naiwne. Ta odmowa i tak najprawdopodobniej nie będzie miała żadnego wpływu na przebieg rozmowy. Za to jak odkryją, że coś świadomie ukryłaś, to nabruździsz sobie w papierach do końca życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...