Skocz do zawartości

loteria wizowa dv-2017


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
15 minut temu, max710 napisał:

nie wiem co pisac, ale mam adwokata ktory ma sie tym zajac. Jest jakas szansa, ze odwolanie przejdzie i otrzymam GC? 

Nie ma, za pozno na to. Odwolywac sie od odmowy GC nie ma co bo to przepadnie. Do adwokata trzeba bylo leciec jak dostales odmowe F1 bo od tego zalezy twoj obecny status imigracyjny. To dziala tak, ze po koncu B2 nabijales sobie dni nielegalnego pobytu w stanach, ktore to dni niejako zostalyby zapomniane w przypadku pozytywnej zmiany na F1. Poniewaz dostales odmowe twoj nielegalny pobyt liczy sie od kwietnia 2016, czyli juz ponad rok i to oznacza 10 letni ban na wjazdy do stanow i brak mozliwosci zmiany statusu.

Jedyne opcje, ktore byly dostepne to motion to reconsider albo motion to reopen po odmowie F1 (nie mam pewnosci czy reopen w ogole jest dostepne dla F1). Poniewaz minelo juz 30 dni od decyzji odmownej jestes ugotowany. Zweryfikuj z adwokatem oczywiscie, jedyny cien szansy to ze  motion to reopen mozna skladac po terminie jak sie cos tam udowodni, ze opoznienie wyniklo nie z twojej winy, ale jeszcze raz - nie mam pewnosci czy jest to dostepna opcja w przypadku odmowy F1. Jesli uslyszysz inne opcje od adwokata to zabieraj pieniadze i daruj sobie jego uslugi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vlade  adwokat powiedzial tak jak Ty napisales, moge sprobowac zlozyc appeal or motion (form i290B) do F1 i wytlumaczyc ze opoznienie nie wyniklo z mojej winy. Mam w zwiazku z tym pytanie moze ktos z forum skladal taki domument i ma jakis wzor jak to powinno wygladac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, max710 napisał:

@vlade  adwokat powiedzial tak jak Ty napisales, moge sprobowac zlozyc appeal or motion (form i290B) do F1 i wytlumaczyc ze opoznienie nie wyniklo z mojej winy. Mam w zwiazku z tym pytanie moze ktos z forum skladal taki domument i ma jakis wzor jak to powinno wygladac?

Po to własnie potrzebujesz adwokata, to nie jest coś co możesz skopiować samemu z innej sprawy, to musi byc bardzo precyzyjnie przygotowane, żeby miało jakiekolwiek szanse powodzenia. Tylko musisz sobie zdawać sprawę, ze nawet w przypadku jeśli uda się załatwić te F1 to na ponowne składanie papierów na GC będzie albo w ogóle za późno, albo pula wiz już będzie wyczerpana. Także walczysz bardziej o to, żeby nie mieć bana i mieć ciągle możliwość emigracji do stanów w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, vlade napisał:

Po to własnie potrzebujesz adwokata, to nie jest coś co możesz skopiować samemu z innej sprawy, to musi byc bardzo precyzyjnie przygotowane, żeby miało jakiekolwiek szanse powodzenia. Tylko musisz sobie zdawać sprawę, ze nawet w przypadku jeśli uda się załatwić te F1 to na ponowne składanie papierów na GC będzie albo w ogóle za późno, albo pula wiz już będzie wyczerpana. Także walczysz bardziej o to, żeby nie mieć bana i mieć ciągle możliwość emigracji do stanów w przyszłości.

Tak rozumiem o co walcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie odnosnie loterii, jezeli udaloby sie z F1 i zlozylbym papiery ponownie na GC przed 30 wrzesnia to sprawa bedzie w toku/dalej rozpatrywana czy po tej dacie sprawa jest juz niewazna/zamykana? (nawet jak limit wiz nie zostanie wykorzystany do 30 wrzesnia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, max710 napisał:

Mam jeszcze pytanie odnosnie loterii, jezeli udaloby sie z F1 i zlozylbym papiery ponownie na GC przed 30 wrzesnia to sprawa bedzie w toku/dalej rozpatrywana czy po tej dacie sprawa jest juz niewazna/zamykana? (nawet jak limit wiz nie zostanie wykorzystany do 30 wrzesnia)

Po 30 wrzesnia nie wydaja zadnych wiz z DV z tego roku. Takze jezeli do 30-ego nie dostaniesz wizy (a dokladnie GC jako ze wystepujesz o AOS) to jest absolutny koniec procesu - co probowal Ci napisac vlade.

Do 30 wrzesnia to prawdopobnie nie zostanie rozpatrzony motion a co dopiero mowic o AOSie z DV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, max710 napisał:

Ok rozumiem, czyli cien szansy jest na to, ze uda cos sie jeszcze wykombinowac z F1 i przywroca mi legalny status.

Tego  to nie wiem, niemniej jednak na GC / wize z DV to szans moim zdaniem nie masz zadnych chocby z powodu czasu ktory zostal.

Dlaczego myslisz ze dostaniesz zmiane na F1 jak wczesniej jej odmowili ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...