Skocz do zawartości

loteria wizowa dv-2017


Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, kzielu napisał:

Tego  to nie wiem, niemniej jednak na GC / wize z DV to szans moim zdaniem nie masz zadnych chocby z powodu czasu ktory zostal.

Dlaczego myslisz ze dostaniesz zmiane na F1 jak wczesniej jej odmowili ?

Mysle ze wlasnie po to bede skladal forme i290b, aby odwolac sie od ich decyzji i sprobowac otrzymac legalny status oraz wize F1. W odmowie do F1 napisali mi ze zlozylem wniosek i485 czyli mam zamiar zostac w USA na stale (mam taka intencje) a wiza studencka zostaje przyznana na jakis okres czasu (10 lat max?) i po tym terminie wroce do swojego kraju. Mniej wiecej tak to napisali.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
9 minut temu, max710 napisał:

Mysle ze wlasnie po to bede skladal forme i290b, aby odwolac sie od ich decyzji i sprobowac otrzymac legalny status oraz wize F1. W odmowie do F1 napisali mi ze zlozylem wniosek i485 czyli mam zamiar zostac w USA na stale (mam taka intencje) a wiza studencka zostaje przyznana na jakis okres czasu (10 lat max?) i po tym terminie wroce do swojego kraju. Mniej wiecej tak to napisali.  

No to jezeli masz taki zamiar i z powodu tego zamiaru odmowili Ci juz raz zmiany statusu (slusznie - bo F1 jest nieimigracyjna) to dlaczego myslisz ze kolejny raz Ci nie odmowia (co na 99% sie stanie) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kzielu napisał:

No to jezeli masz taki zamiar i z powodu tego zamiaru odmowili Ci juz raz zmiany statusu (slusznie - bo F1 jest nieimigracyjna) to dlaczego myslisz ze kolejny raz Ci nie odmowia (co na 99% sie stanie) ?

Zlozenie i485 po wczesniejszym staraniu sie o przejscie na F1, wynikalo z mojej nie wiedzy prawa, nie mialem pojecia ze jedno wyklucza/przeszkadza w zalatwieniu drugiej sprawy. w i290b musze zamiescic jakies sensowne uwagi, ktore moga mi pomoc cos jeszcze wywalczyc w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, max710 napisał:

Zlozenie i485 po wczesniejszym staraniu sie o przejscie na F1, wynikalo z mojej nie wiedzy prawa, nie mialem pojecia ze jedno wyklucza/przeszkadza w zalatwieniu drugiej sprawy. w i290b musze zamiescic jakies sensowne uwagi, ktore moga mi pomoc cos jeszcze wywalczyc w tej sprawie.

Dokładnie o tym piszę. Jakie sensowne uwagi napiszesz jak wprost pokazałeś że masz intencje imigracji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
12 minut temu, max710 napisał:

została wysłana forma i290b (motion to reconsider/reopen) i czekam na odpowiedź. Po otrzymania odpowiedzi dodam posta, może komuś się coś przyda na przyszłość.

Już po jabłkach. Nie masz absolutnie żadnych szans bo prawo na to nie pozwala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak jak można bylo sie spodziewac, odpowiedz niestety odmowna. Przez niekompetentnego i nieuczciwego adwokata stracilem szanse na gc i moj pobyt jest nielegalny. Teraz zostaja mi dwie opcje? Siedziec nielegalnie i szukac dziewczyny(obywatelki usa) aby za jakis czas po slubie uzyskac GC lub powoli sie pakowac, wracac do pl i zapomniec o usa? Czy jest jeszcze jakas inna mozliwosc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...