Jump to content

Recommended Posts

Witam, dwa lata temu zaczęłam przygodę z podróżami, chciałam zacząć od stanów ale nie dostałam wizy, mam tam ciocie i chciałam do niej lecieć (ma zielona kartę i możliwe ze miała wcześniejsze problemy z jej dostaniem). Wyjazd miał sposorowac moj tata, byłam studentka. Przez te dwa lata dużo podróżowałam. Nadal jestem studentka. Pracuje na umówię zlecenie i sama opłacam moje podróże. Ponownie chce sie ubiegać o wizę do stanów. Chce tam lecieć ze znajomym, tez podróżnikiem, nic nas nie łączy. On ma juz wizę. Czy we wniosku wpisywać ze mam tam ciocie? Czy mogę to pominąć, czy nie bedzie to kłamstwem ze wcześniej to wpisałam. Nie mam z nią od 2 lat kontaktu i nie jestem pewna czy mieszka tam na stałe i gdzie dokładnie, wiem ze często bywa w Polsce. Wolałabym nie wspominać o tym w ogóle 

Link to comment
Share on other sites

mają w systemie po co leciałaś i do kogo i teraz mozesz wspomnieć ze juz z Ciocią nie utrzymujesz kontaktu tylko jak kto będzie odebrane to inna sprawa. Odpowiadasz na pytania bo faktycznie jest pytanie o dalszą rodzinę.

Link to comment
Share on other sites

Ale wtedy jechałaś do niej - więc podałas ją we wniosku. Z tego co pamiętam, to pytania są tylko o rodzine najbliższą (ojciec, matka, brat, siostra, dzieci). Jakbym chciała wpisywać wszystkie ciocie, wujków, kuzynów, to by mi miejsca we wniosku nie starczyło :P.

Link to comment
Share on other sites

jest pytanie takie..

Do you have any other relatives in the United States ?"

jest tez czy masz kogoś tez bliskiego.

czym więcej dasz podejrzanych spraw to będzie po wizie. Dlatego tez odpowiadaj na pytania.

Link to comment
Share on other sites

Wlasnie dokładnie mi chodzi o to pytanie. Co w nim zaznaczyć? Lepiej ze tak czy pominąć ze nie? Czy konsul ma wgląd w historie przyjazdów osób które wpisywałam we wniosku? Czy moze sprawdzic czy ciocia faktycznie tam przebywa?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...