Skocz do zawartości

kiedy skladac wniosek


Rekomendowane odpowiedzi

witam ponownie :)

zdecydowalismy sie z narzeczonym o aplikowanie o wize K1. Jestem obecnie jeszcze w stanach ale wracam do polski w czerwcu, przy czym dokumenty bedziemy wysylac pod koniec wrzesnia. Mam jednak kilka pytan dotyczacych samej wizy,

1) wiem ze jak juz na rozmowe w Ambasadzie bede musiala przyniesc pakiet dokumentow, w tym wypelniony przez mojego narzeczonego I-134 "Affidavit of Support " .Czy istnieje jakies ograniczenie kiedy on musi to wypelnic? Problem w tym ze w momencie oczekiwania na wize bedzie on nieobecny przez 6 miesiecy z racji jego sluzby w marynarce. Takze moglby on wypelnic ten wniosek najpozniej pod koniec listopada przed jego wyjazdem (ja bede miala rozmowe orientacyjnie w maju).

2) czy jesli mam lot z przesiadka w usa (lot warszawa-frankfurt-san francisco-honolulu), musze miec jakis dodatkowy dokument o podrozowaniu na terenie stanow na wizie K1? czy po prostu sama wiza k1 uprawnia mnie do latania po USA?

3) duzo sie naczytalam o sprawach i praktycznie wiekszosc z nich ma udokumentowane kilkurazowe spotkania miedzy narzeczonymi, znajomosc rodziny itp. U mnie sprawa wyglada tak ze widzielismy sie raz (w sumie to dalej sie widzimy :P ) ale za to przez 6 miesiecy, mieszkajac razem podczas mojej wizyty na wizie turystycznej. Jego rodziny osobiscie nie poznalam, ani on mojej. Czesto jednak tozmawiam z jego mama oraz siostra. Czy zmniejsza to w jakikolwiek szanse na dostanie wizy? Boje sie ze moga sie czepiac ze nasz zwiazek nie jest prawdziwy itp.

Bardzo bede wdzieczna za wszelkie sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najważniejsze ze jest "spotkaliscie sie" w przeciągu ostatnich dwóch lat. Co do fotek z rodzina to nie są potrzebne. 

Wizę i pakiet będą ci sprawdzać w San Francisco. Upewnij się ze Masz wystarczająco dużo czasu na następną przesiadkę bo sprawdzanie i kolejka mogą trochę potrwać. Nie potrzebujesz żadnych innych papierów na lot z przesiadka... 

Co do i-134 to ma chyba jakiś okres ważności ale muszę się upewnić. 

Edit: Zródła mówią ze jest ważny rok , inne zródła mówią że nie ma daty ważności hah. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki! A tak zapytam jeszcze z ciekawosci, czy podczas starania sie o przedluzenie pobytu na wizie turystycznej, jest wymagane wyslanie wniosku co najmniej 30 dni przed wygasnieciem obecnej, czy jest to raczej zalecane i bez problemu mozna wyslac wniosek np 7 dni przed wygasnieciem wizy na ktorej obecnie sie przebywa w USA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sobie odpuscila przedłużanie. Wiadomo że ty raczej nie zwiedzasz  tylko mieszkasz z facetem. :P Po co zwracać na to uwagę uscis. No i też przedłużenie trzeba dobrze uzasadnić a jak już Pelasia ci napisała - 6 miesięcy to wystarczająco czasu na "zwiedzanie". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie chce byc zona wojskowego, to trzeba sie przyzwyczajac do rozlaki. ;) Mowie z doswiadczenia. Narzeczony tez juz chyba powinien byc przyzwyczajony do wszelkiego rodzaju rozlaki od rodziny...

Zleci szybko, zobaczysz.

Wedlug mnie lepiej sobie nie mieszac w kartotece imigracyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego postanowilam troche pocierpiec i przezyc jakos ten rok bez niego. A co do bycia zona wojskowego to jestem w o tyle komfortowej sytuacji ze bedzie to juz jego ostatnia misja! Zostanie nam tylko rok na Hawajach a pozniej oboje zaczynamy studia PhD juz na "stalym ladzie" :P

Skoro juz tu jestem to zapytam, czy we wniosku musi on podawac adres do korespondencji zgodny z jego obecnym miejscem zamieszkania czy moze np podac adres rodzicow? On moze w kazdej chwili sie przeprowadzic + nie bedzie go przez pol roku, i troche lipa jakby w tym czasie dostal list z NVC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...