Skocz do zawartości

kiedy skladac wniosek


Rekomendowane odpowiedzi

A ja doradzę Ci trochę inaczej i może nie tak jak "książkowo" powinno się zrobić. Na 100% nie ryzykowałabym z przedłużeniem bo może nie wyjść Ci to na dobre. Nie przyjechałaś z zamiarem poślubienia swojego chłopaka więc tak naprawdę nie złamiesz żadnego przepisu imigracyjnego wychodząc za niego teraz.  A z tego co rozumiem jesteście już ze sobą pewnie czas więc z udowodnieniem nie będziecie mieli problemu. Gorzej jak interview wypadnie w momencie jego misji - ale to zawsze można przełożyć. 

 

Podaj adres rodziców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

 

23 minuty temu, agatenka napisał:

A ja doradzę Ci trochę inaczej i może nie tak jak "książkowo" powinno się zrobić. Na 100% nie ryzykowałabym z przedłużeniem bo może nie wyjść Ci to na dobre. Nie przyjechałaś z zamiarem poślubienia swojego chłopaka więc tak naprawdę nie złamiesz żadnego przepisu imigracyjnego wychodząc za niego teraz.  A z tego co rozumiem jesteście już ze sobą pewnie czas więc z udowodnieniem nie będziecie mieli problemu. Gorzej jak interview wypadnie w momencie jego misji - ale to zawsze można przełożyć. 

 

Podaj adres rodziców

Ja tez bym szczerze mówiąc, brała ślub i wysłała dokumenty o AOS. 

Ale decyzja nie należy do mnie i każdy ma swoje plany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to ja juz mam metlik w glowie :P oczywiscie wolalabym sie z nim nie rozstawac, on chyba doszedl do tego samego wniosku bo coraz czesciej sugeruje mi ze powinnismy sie pobrac teraz. Tylko co dalej? Musze po slubie i tak wrocic do polski czy moge zostac w USA i normalnie pracowac? Kurcze, ten jego wyjazd wszystko komplikuje, bo co jak bedziemy miec interview podczas gdy jego nie bedzie przez 6 mcy?

Myslicie ze wizyta w urzedzie imigracyjnym w celu porady moze nam jakos zaszkodzic?

Moze jest tu ktos kto bral slub na wizie turystycznej i tu zostal i mogl mi jakos pomoc. Bylabym bardzo wdzieczna :) Jestem tez ciekawa jaki jest mniej wiecej koszt takiej zabawy od A do Z. Nie chce puscic narzeczonego z torbami a boje sie ze moje oszczednosci moga mi na to w chwili obecnej nie wystarczyc :P (dlatego moim pomyslem bylo wrocic do kraju i odlozyc jak najwiecej sie da).

Sorki ze Was zanudzam moimi dylematami :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki ze jest nowa administracja i jak zostaniesz po wizie mogą być problemy. Iść do urzędu to każdy powie jak tutaj. Nawet mogą powiedzieć ze wiza Twoja do tego nie służy. Opłaty od grudnia poszybowały w górę. Jesli chodzi o pozwolenie na pracę to po wysłaniu dokumentów mają 90 dni by Ci dać pozwolenie na pracę i czasami bywa tak ze masz pozwolenie i stały pobyt.

 

np w jednostce wojskowej mają takie osoby które powinny Wam pomoc w tych sprawach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolenie na pobyt mam do 15 czerwca i jakbysmy brali slub to pewnie jakos tydzien przed wygasnieciem czyli np 9.06 (moglibysmy nawet wczesniej ale niestety wyplynal i nie bedzie go przez miesiac). Takze slub wzielibysmy jeszcze podczas mojego legalnego pobytu tutaj. I przypuscmy ze wzielismy slub 9.06, 15.06 konczy mi sie pozwolenie na pobyt, czy po tym czasie jestem tak jakby nielegalnie? Czy po prostu z chwila wyslania dokumentow o Aos moja wiza turystyczna juz nie bedzie brana pod uwage? (Czytalam duzo wypowiedzi ze takie szybkie wysylanie dokumentow po slubie nie jest mile widziane. True? Urban Legend? :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wygaśnięciu wizy jesteś nielegalnie a wtedy nie radzę iść do urzędu. Kiedys bylo tak ze po wysłaniu dokumentów i po aprobacji i do samej rozmowy bylas tzw legalnie tylko ze to było w czasach innych.

tutaj masz listę dokumentów

 

https://www.uscis.gov/family/family-us-citizens/spouse/bringing-spouses-live-united-states-permanent-residents

 

nie jest ważne szybkość lecz ze ślub nie jest dla celów GC. Bo jak za miesiąc wyślesz to będzie inne myślenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwolenie na prace i dokument podróży

 

https://www.uscis.gov/news/questions-and-answers/uscis-issue-employment-authorization-and-advance-parole-card-adjustment-status-applicants-questions-and-answers

jak widzisz ceny są inne teraz niz parę lat temu. To tak jak byś czytała różne opowieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...