Skocz do zawartości

zielona karta po przesiedzeniu


jen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pokrótce opiszę moja sytuacje i mam nadzieje ze ktoś udzieli mi odpowiedzi. W 2002 r moja siostra obywatela USA złożyła na mnie petycję. Wraz z moim ówczesnym chłopakiem wyjechaliśmy do USA na wizję turystyczne i zostaliśmy 6 lat. *w międzyczasie zmieniłam status na studencki).W2009 wróciliśmy do Polski i wzięliśmy ślub. Teraz dostaliśmy wiadomość z urzędu inigracyjne, że przyszła kolej na karte zielona. Moje pytanie brzmi: czy mam jakieś szanse na otrzymanie karty jeśli mam jeszcze 2 letni zakaz wjazdu,(czy on w ogóle  jest bo czytałam gdzieś że osób na statusie studenta on nie obowiązuje) czy może można to jakoś przedłużyć i dostać papiery jak zakaz się skończy. Będę wdzięczna za odpowiedź bądź sugestię

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jen napisał:

Witam

Pokrótce opiszę moja sytuacje i mam nadzieje ze ktoś udzieli mi odpowiedzi. W 2002 r moja siostra obywatela USA złożyła na mnie petycję. Wraz z moim ówczesnym chłopakiem wyjechaliśmy do USA na wizję turystyczne i zostaliśmy 6 lat. *w międzyczasie zmieniłam status na studencki).W2009 wróciliśmy do Polski i wzięliśmy ślub. Teraz dostaliśmy wiadomość z urzędu inigracyjne, że przyszła kolej na karte zielona. Moje pytanie brzmi: czy mam jakieś szanse na otrzymanie karty jeśli mam jeszcze 2 letni zakaz wjazdu,(czy on w ogóle  jest bo czytałam gdzieś że osób na statusie studenta on nie obowiązuje) czy może można to jakoś przedłużyć i dostać papiery jak zakaz się skończy. Będę wdzięczna za odpowiedź bądź sugestię

 

Dostaniesz denial na rozmowie w ambasadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, jen napisał:

Witam

Pokrótce opiszę moja sytuacje i mam nadzieje ze ktoś udzieli mi odpowiedzi. W 2002 r moja siostra obywatela USA złożyła na mnie petycję. Wraz z moim ówczesnym chłopakiem wyjechaliśmy do USA na wizję turystyczne i zostaliśmy 6 lat. *w międzyczasie zmieniłam status na studencki).W2009 wróciliśmy do Polski i wzięliśmy ślub. Teraz dostaliśmy wiadomość z urzędu inigracyjne, że przyszła kolej na karte zielona. Moje pytanie brzmi: czy mam jakieś szanse na otrzymanie karty jeśli mam jeszcze 2 letni zakaz wjazdu,(czy on w ogóle  jest bo czytałam gdzieś że osób na statusie studenta on nie obowiązuje) czy może można to jakoś przedłużyć i dostać papiery jak zakaz się skończy. Będę wdzięczna za odpowiedź bądź sugestię

 

Jestem w podobnej sytuacji. Jeżeli byliście na wizie studenckiej i nigdy nie dostaliście informacji z Urzędu Imigracyjnego, ze ten status został utracony, to nie macie zakazu wjazdu. Możecie dostać zielona kartę, ale radzę skorzystać z pomocy prawnika, który przygotuje Wam dokumenty. Ja czekam na rozmowę (prawdopodobnie w maju), wówczas będę mogła na własnej skórze sprawdzić ten przepis. Nie ukrywam, ze stres jest...

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maz niestety na turystycznej visie był. Jeśli ja dostane GC to on może starac się o waiver czy tak?

Zielona1 proszę napisz czy potrzebne były jakieś szczególne dokumenty. ? Jak to u ciebie przebiega i oczywiście czekam na info jak przebiegła rozmowa z konsulem

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dokumentów, to jeszcze Ci nie powiem jakie mam, ponieważ dopiero po otrzymaniu terminu wizyty a ambasadzie zaczniemy je kompletować. O ile mi wiadomo, w naszym przypadku żadnych szczególnych nie wymagają, choć pewnie dobrze byłoby mieć przy sobie podstawę prawną świadczącą o tym, ze po przesiedzeniu wizy studenckiej nie ma zakazu wjazdu. (Nie jest to dla każdego tak oczywista sprawa). Wasza sytuacja moze być inna, wiec tak jak napisałam wcześniej, sugeruję zasięgnąć opinii prawnika. 

Twój mąż niestety nie dostanie wizy imigracyjnej, wiec nawet nie warto się o nią starać, bo tylko stracicie pieniądze. Możesz natomiast starać sie dla niego o waiver ale juz po tym, jak Ty dostaniesz zieloną kartę...

...tak mi się przynajmniej wydaje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, zielona1 napisał:

 

Twój mąż niestety nie dostanie wizy imigracyjnej, wiec nawet nie warto się o nią starać, bo tylko stracicie pieniądze. Możesz natomiast starać sie dla niego o waiver ale juz po tym, jak Ty dostaniesz zieloną kartę...

...tak mi się przynajmniej wydaje

 

Tak - tylko po zostaniu rezydentem bedzie musiala wyslac petycje w F2A a trwa to tyle ze na oko to waiver nie bedzie potrzebny bo mu sie skonczy ban.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...