Skocz do zawartości

Technikum i studia niestacjonarne.


Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Obecnie mam ukończone technikum i studiuję zaocznie. Czy uzyskany zaocznie tytuł nie będzie się różnił niczym w staraniach o stały pobyt w USA i tak dalej? 

Oraz przy losowaniu zielonej karty, sprawdzanie czy się kwalifikuje... co z tego mam wybrać, skoro mam ukończone technikum:

Primary School Only    
University Degree
High School, no Degree    
Some Graduate Level Courses
High School Degree    
Master’s Degree
Vocational School    
Some Doctorate Level Courses
Some University Courses    
Doctorate Degree

 

 

Dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

To już się dowiedziałem, jednak mam jeszcze jedno pytanie. Nie mam najmniejszego pojęcia o wszystkich wizach i tak dalej, ale... 

https://checkout.usadiversitylottery.com/register.php

Na tej stronie jest sprawdzanie, czy jest się kwalifikowanym do losowania zielonej karty 2019. Jak wpisuję kraj Polska, wychodzi, że kwalifikuję się. Czyli już wiadomo, że Polska będzie dopuszczona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Mboro napisał:

To już się dowiedziałem, jednak mam jeszcze jedno pytanie. Nie mam najmniejszego pojęcia o wszystkich wizach i tak dalej, ale... 

https://checkout.usadiversitylottery.com/register.php

Na tej stronie jest sprawdzanie, czy jest się kwalifikowanym do losowania zielonej karty 2019. Jak wpisuję kraj Polska, wychodzi, że kwalifikuję się. Czyli już wiadomo, że Polska będzie dopuszczona?

Ta strona to jest scam.

Po zawodowce sie nie kwalifikujesz, po technikum wpisz high school degree, jezeli spelniasz warunki to nie ma wiekszego znaczenia co wpiszesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kzielu napisał:

Po zawodowce sie nie kwalifikujesz, po technikum wpisz high school degree, jezeli spelniasz warunki to nie ma wiekszego znaczenia co wpiszesz...

Okej, czyli przykładowo mój tata nie będzie mógł brać udziału w loterii. Mama ma skończoną zawodówkę + technikum (w starym systemie się uczyła, mogła robić to i to) - więc kwalifikuje się, tak?

Moje studia zaoczne nie zmieniają statusu i mogę wpisać za 3 lata (po skończeniu szkoły), że mam zrobione studia?

 

 

12 minut temu, sly6 napisał:

szkoda ze nie sprawdzasz innej strony rządowej o loterii..

nic nie wiadomo co do loterii a to będzie wiadomo we wrześniu.

Sprawdzałem, jednak myślałem, że tamta strona też ma prawidłowe informacje i nawet się ucieszyłem, że Polska będzie dopuszczona. Eh, no nic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, dziękuję. 

 

Trochę zadam teraz inne pytanie. Żony mojego wujka brat dostał w tamtym roku stały pobyt. Miał skończone technikum informatyczne w kierunku programowania (fachowo się to nazywało, niestety nie pamiętam jak) oraz właśnie studia niestacjonarne (5 lat) też w tym kierunku. Z tytułem magistra, na wizie pracowniczej (nie jestem pewien, możliwe, że jedna z H1B lub H2B), przeprowadził się do Stanów; do małego miasteczka w Illinois, gdzie akurat potrzebowali informatyka. W tym czasie wynajął prawnika który się specjalizuje w tym i po niecałych trzech latach oczekiwania udało mu się dostać wymarzony, stały pobyt - poprzez EB-3. 

Chcę tutaj zapytać jeszcze raz - jak jest z tym poszukiwanymi zawodami w USA? Jako Graphic Designer usłyszałem tu wiele razy, że nie mam najmniejszych szans na stały pobyt w USA, ale o informatykach, programistach tak samo mówiono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz się spytaj rodziny ile ta osoba umiała to nie tak ze masz studia dyplom i Cię każdy chce a gdzie doświadczenie i jak się umiesz sprzedać.. Rob międzynarodowe projekty po różnych stronach i może ktoś Cię zauważy i jak sam napisałeś miasteczko a wiec łatwo udowodnić ze brakuje miejscowych. Masz tyle wiadomości ze wykorzystaj to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...