Skocz do zawartości

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany


DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

231 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?



Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
3 minuty temu, vlade napisał:

Obawiam sie ze twój kuzyn w ciągu roku wróci do Polski i bedzie miał duże problemu zeby wjechać do do stanów jeszcze raz. Ponieważ są tu osoby które nie wylosowały i pewnie szukają innych dróg emigracji - używanie H2B jako pomostu jest niezmiernie skomplikowane, ta wiza ma ogromne ograniczenia:

1. Nie mozna sponsorować na GC w tej samej pracy co H2B. Jeśli go ściągnął na kierowcę trucka to musi mu znaleść inne zajęcie. Albo innego pracodawcę. Jeśli juz wysłali papiery na kierowcę to dostanie odmowę. H2B jest sezonowa, GC jest stała.

2. Nie mozna przedłużać H2B jeśli sie ma zatwierdzony PERM. A H2B jest wydawana na max rok. Czyli z dużym prawdopodobieństwem nie wyrobi sie z całym procesem GC zanim mu sie nie skończy ważność wizy.

3. H2B nie pozwala na zamiar imigracyjny. Jeśli mu sie uda uzyskać GC i zmienić status jak jest jeszcze legalnie w stanach to ok. Jeśli wjedzie do Polski to ambasada mu nie wyda kolejnej wizy.

To nie mój kuzyn, tylko kolega z pracy, a w zasadzie w jego wypadku to z byłej pracy :) Wyjechał on do swojego kuzyna. Nie znam tych całych procedur, rzadko się kontaktujemy ze sobą, nie wdajemy się w szczegóły podczas rozmów, ale z jego ostatniej relacji wynika, że wszystko idzie po jego myśli. Nie dam sobie ręki uciąć, ale prawdopodobnie korzysta z pomocy prawnika, więc ja również sądzę, że uda mu się to wszystko w pełni legalnie zorganizować, czego mu oczywiście życzę. Jeśli będę znał więcej szczegółów dot. jego emigracji do USA to się tym podzielę, ale na chwilę obecną wiem tyle, ile napisałem w poprzednim poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Są różne możliwości emigracji do USA. Dla tych, których nic nie trzyma w Polsce, a mam tu na myśli rodzinę, polecam wyjechać do USA na wakacje i poznać sobie jakąś osobę, nie koniecznie polkę/polaka z obywatelstwem :) to jest łatwe, tylko trzeba trochę wychodzić z mieszkania, nie obracać się tylko wśród swoich. Jak ktoś zacznie szybko działać to jeszcze przed następnym wysyłaniem wniosków może mieć z górki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Skalariak napisał:

Powiem tak. Są różne możliwości emigracji do USA. Dla tych, których nic nie trzyma w Polsce, a mam tu na myśli rodzinę, polecam wyjechać do USA na wakacje i poznać sobie jakąś osobę, nie koniecznie polkę/polaka z obywatelstwem :) to jest łatwe, tylko trzeba trochę wychodzić z mieszkania, nie obracać się tylko wśród swoich. Jak ktoś zacznie szybko działać to jeszcze przed następnym wysyłaniem wniosków może mieć z górki. 

moja znajoma tak zrobila - jak sie okazalo pozniej, skutecznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie mowicie tutaj o prawdziwej milosci. Bo sugerowanie malzenstwa dla papierow jest slabe. Nie mowiac juz ze jest to przestepstwo. Rzeczywiscie as rozne sposoby na emigracje do USA. Zaden sposob nie jest latwy ani szybki. Do kazdej wizy trzeba sie kwalifikowac. Przecietny polak bez rodziny w USA, specjalnych umiejetnosci czy wyksztalcenia praktycznie ma tylko dwie mozliwosci. Loteria albo malzenstwo z obywatelem. No I nie dla papierow. Wyrazy wspolczucia dla osob ktore wlasnie dowiedzialy sie ze not selected. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich Polaków, którym się teraz poszczęściło, którym poszczęści się w przyszłości lub takich, którzy już wyjechali i zaczęli nowe życie. Nigdy nie zapominajcie jaka ziemia Was wykarmiła, skąd pochodzą Wasi dziadkowie u których można było się najeść do syta prawdziwym Polskim, pysznym jedzeniem, gdzie są wasze trzepaki na których bujaliście się w dzieciństwie. Pamiętajcie, że jest takie miejsce ciągnące się od Morza Bałtyckiego do Tatr i od Bugu po Odrę, które zawsze będzie Waszym prawdziwym domem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Roelka napisał:

Oczywiscie mowicie tutaj o prawdziwej milosci. Bo sugerowanie malzenstwa dla papierow jest slabe. Nie mowiac juz ze jest to przestepstwo. Rzeczywiscie as rozne sposoby na emigracje do USA. Zaden sposob nie jest latwy ani szybki. Do kazdej wizy trzeba sie kwalifikowac. Przecietny polak bez rodziny w USA, specjalnych umiejetnosci czy wyksztalcenia praktycznie ma tylko dwie mozliwosci. Loteria albo malzenstwo z obywatelem. No I nie dla papierow. Wyrazy wspolczucia dla osob ktore wlasnie dowiedzialy sie ze not selected. 

jakiego tam wspolczucia, kto chce wyemigrowac do kraju anglosaskiego to Anglia wciaz stoi otworem, zarobki lepsze, narazie jeszcze legalna praca, wiecej urlopu niz w Stanach no I zawsze latwiej przyleciec do Polski 2-3 razy w roku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, karol0219 napisał:

To nie mój kuzyn, tylko kolega z pracy, a w zasadzie w jego wypadku to z byłej pracy :) Wyjechał on do swojego kuzyna. Nie znam tych całych procedur, rzadko się kontaktujemy ze sobą, nie wdajemy się w szczegóły podczas rozmów, ale z jego ostatniej relacji wynika, że wszystko idzie po jego myśli. Nie dam sobie ręki uciąć, ale prawdopodobnie korzysta z pomocy prawnika, więc ja również sądzę, że uda mu się to wszystko w pełni legalnie zorganizować, czego mu oczywiście życzę. Jeśli będę znał więcej szczegółów dot. jego emigracji do USA to się tym podzielę, ale na chwilę obecną wiem tyle, ile napisałem w poprzednim poście.

Juz vlade napisal - H2B nie jest dual intent i w znakomitej wiekszosci przypadkow nikt nie sponsoruje tych ktorzy przyjechali na H-2B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...