Skocz do zawartości

roczna nauka angielskiego


Rekomendowane odpowiedzi

Eh. Jesli twoja sytuacja nie zmieniła się znacząco od ostatniej wizy w ambasadzie to według mnie nie ma sensu na razie próbować. Konsulowi musiało się bardzo coś nie spodobać skoro anulowal ci też wizę turystyczną. Zapewne mają bardzo silne przekonanie że nie wrócisz już do Polski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Właśnie o to chodzi. Pani Konsul nie chciała zobaczyć ŻADNEGO z moich dokumentów. Do ewentualnej drugiej wizyty przygotowałam dokumenty z uczelni w Polsce z ofertą stażu. Mogłabym coś jeszcze zrobić? Jak moja sytuacja mogła się zmienić skoro WSZYSTKO trzyma mnie w Polsce  i wszystko na to wskazuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest z dokumentami, że konsul może znowu je zignorować. 

Jeśli nie masz nic do stracenia oprócz kasy na spotkanie, to próbuj dalej. I napisz jak poszło za drugim razem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to nie jest tak, ze konsulowie, oficerzy na lotnisku, pracownicy imigracyjni sa biernie nastawieni do nauki angielskiego w roznych szkolach przez przyjezdnych ? 

Dodatkowo wiem, ze sa bardzo zle nastwieni do "bycia turysta i zmiany statusu pojsciem do szkolki jezykowej".

 

Ktos tam kiedys przylatywal do US na wizie turystycznej po jakims bardzo krotkim i smiesznym okresie. Zostal cofniety. "Ale jak to ?, przeciez ja chodze do szkoly jezykowej, mam status". Dostal odp: "Jezyka mozesz sie w kraju uczyc".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kingam1 napisał:

Czy jeśli za drugim razem się nie uda, to wyjazd na Au Pair też będzie niemożliwy w tym roku? Bo znalazłam też kilka rodzin, które oferują dodatkowo kurs języka angielskiego.

w ambasadzie to podejscie bedzie wygladalo tak, ze jestes zdesperowana na wyjazd....czy aby na pewno stoi za tym wszystkim wyjzd na nauke angolskiego ? 

Czy nie stoi za tym przypadkiem wyjzd do jakiego chlopa ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To takie trochę błędne koło, im więcej razy będziesz aplikować o wizę (jakakolwiek) tym bardziej bedzie konsul podejrzewal ze chcesz za wszelka cene dostac sie do USA i dostaniesz kolejne odmowy. Mozesz sprobowac jeszcze raz, ale jest szansa że trafisz na ta sama panią konsul. Powodzenia! Byli tu na forum ludzie którzy aplikowali o wizę zaraz po odmowie i ją dostali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz zjawiac się w ambasadzie co chwila po inne wizy to tak jak napisal ilya- wyjdziesz na zdesperowana. Masz już na koncie jedna odmowę i anulowanie wizy turystycznej więc na starcie już masz ciężko. 

Może zamiast kombinować poszukaj jakiś fajny szkół w UK. Na pewno wyjdzie taniej. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nauka angielskiego 100%. Brałam już kurs wakacyjny w Polsce ale nie za bardzo mi pomógł jeśli chodzi o swobodę wypowiadania się. A teraz wiadomo, bez angielskiego ani rusz :DChcę studiować magisterkę International Management we Wrocławiu, a poziom języka jest ogromny. Np mają studentów, którzy ukończyli szkoły w Wielkiej Brytanii, Polscy studenci to głównie po Filologii ang. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...