Skocz do zawartości

roczna nauka angielskiego


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Przede wszystkim to szkoła musi mieć uprawnienia do wnioskowania o wydanie wizy F-1, możesz sobie wyszukać szkoły tutaj:

https://studyinthestates.dhs.gov/school-search

Wybierz 'language training' jako rodzaj i zaznacz F-1, dostaniesz pełna listę.

I chodzi o program ESL (a nie ESN). Masz szkoły które specjalizują sie w angielskim, ale tez te programy ESL są na normalnych uniwerkach.

Osobiscie uważam ze wyjazd do stanow tylko po to zeby zdać TOEFL to gruba przesada, to zdecydowanie najdroższa metoda ze wszystkich, chyba ze cię stać i masz tam ochotę sobie pomieszkać. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5/5/2017 o 08:31, Hanna Szymańska napisał:

Pewnie, że nie chodzi tylko o TOFEL, chodzi o poprawienie angielskiego i pomieszkanie w Stanach ;] , jednak nie uważam, że sobie poradze na normalnych studiach po angielsku wię  najpierw chcialabym poprawić jezyk.

Poprawic jezyk mozna w Anglii, taniej i prosciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5/5/2017 o 08:31, Hanna Szymańska napisał:

Pewnie, że nie chodzi tylko o TOFEL, chodzi o poprawienie angielskiego i pomieszkanie w Stanach ;] , jednak nie uważam, że sobie poradze na normalnych studiach po angielsku wię  najpierw chcialabym poprawić jezyk.

Jedz na aupair ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlaczam się do postu :) 
mieszkam w NJ i za 1 miesiac ,koczy mi sie wiza turystyczna, bede chciala zmienic status na studenta, jakie szkoly jezykowe byscie doradzili jezeli znacie jakies darmowe bardzo prosze podajcie namiary , moga i byc w NY

pozdrawiam goraca Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Podbijam temat.

To mój pierwszy post także CZEŚĆ :)

Starałam się o wizę studencką F-1 miesiąc temu i niestety spotkała mnie odmowa. Chciałabym spróbować jeszcze raz, chodzi tutaj o naukę języka angielskiego w amerykańskim collegu. Szkołę wybrałam dzięki odwiedzinom u znajomych od grudnia do kwietnia tego roku. Byłam w Stanach kilkukrotnie (W&T), nigdy nie przedłużyłam terminu wizyty, wszystkie informacje zawarte we wniosku DS-160 były poprawne. Pani Konsul była wyraźnie źle do mnie nastawiona i przy odmowie wizy studenckiej anulowała mi również turystyczną.  Powód? oczywiście paragraf 214(b), byłam mega przygotowana z dokumentami jednakże w ogóle nie chciała ich zobaczyć. 

Posiadam dokumenty z dwóch uczelni w Polsce, że jestem z nimi w kontakcie (na proces rekrutacji jest za szybko) i Koordynatorzy kierunków wyrażają poparcie dla mojego studiowania. Jeden z kierunków  (zaoczny) jest w języku angielskim i potrzebny jest bardzo wysoki poziom  jego znajomości. Drugi (dzienny) kierunek jest typowym "wewnątrzkrajowym kierunkiem".  

Posiadam również potwierdzenie, iż mogę odbyć staż w jednej z dużych firm, jeśli mój poziom języka będzie wysoki (są zainteresowani młodymi i ambitnymi studentami o konkretnym kierunku studiów).

Jest sens składania o wizę studencką jeszcze raz?  Jakie dokumenty powinnam jeszcze zdobyć, żeby zwiększyć swoje szanse? Czy anulowanie wizy B-2  jest czymś spowodowane czy to standardowa procedura?

Co Wy o tym myślicie? O tej całej sytuacji? Proszę również o porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...