Skocz do zawartości

Zgubione dokumenty


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wiem wiem, pewnie wałkowany temat.

Ale do rzeczy.

Przydarzyło się tak iż zgubiłem paszport w którym był podbity stały pobyt  w USA na domiar złego w środku miałem zieloną karte która równiez oczywiscie zginęła.. Jestem obecnie w Polsce, kończe studia. jednak chciałbym wrócić do USA konkretnie Chicago.

 

Co musze zrobić zeby móc wrócic do USA. 

Ile mnei to będzie kosztowało/ Ktoś się orientuje ?

Dziekuje z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielona karta była w środku w stanie nienaruszonym. WIec wszystkie dokumenty mam :) Chciałym oczywiscie wyjechac do innego stanu niz Ilinois np do texasu ale narazie rodzina tam mieszka wiec bede tam, ROzumiem ze zielona karta pozwala na podrózowanie po wszystkich stanach ? Aha, a do Kanady mogę tez wyjechac z kartą? Bo mam tez tam rodzine i gdybym chciał ich odwiedzic..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎5‎/‎9‎/‎2017 o 02:49, sly6 napisał:

masz wolność na 50 stany. Co do mieszkania ,pracy chyba ze pisze ze przyjmują z obywatelstwem. Do Kanady na GC wjedziesz tak jest od wielu wielu lat.

Sly6, nie komplikuj niepotrzebnie. Do podrozowania po USA nie jest potrzebna GC. Wystarczy prawo jazdy albo inny dokument tozsamosci, np. State ID.

Do wjechania do Kanady tez nie jest potrzebna GC. Oni chca widziec wazny polski paszport. GC jest potrzebna do powrotnego wjechania do USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podepne sie do tematu - slyszalem ze jesli otrzymamy pozytywna decyzje odnosnie wizy imigracyjnej w ambasadzie to otrzymujemy zaplombowana koperte z dokumentami do oddania na granicy USA. 

I tak sie zastanawiam, czysto teoretycznie, jakie sa mozliwosci dzialania w przypadku zgubienia/uszkodzenia/kradziezy rzeczonej koperty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...