Skocz do zawartości

Pytanie dot. Zarobków


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wypełniam aplikacje o wizę i jest pytanie o dochód, czytałam kilka tematów ale nie znalazłam od-.

dochód podajemy brutto czy netto?

oraz posiadam rentę rodzinna to mam doliczyć do zarobków w pracy? I wpisac zsumowana kwotę czy tylko kaske z pracy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Dzięki, chodź czytałam ze ludzie podają normalnie brutto..

jeszcze takie pytanko czy odmówiono mi wizy, tak odmówiono jakieś 17lat temu, konsul powiedział 'psiklo mi' a mam napisać teraz powód odmowy mam napisać psiklo mi czy po ang nie przekonałam konsula czy wpisac dont know ? Może n/a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, haneczka019 napisał:

A ja netto. Widać nie ma to chyba większego znaczenia. 

Nie każdy wie. Jak pracowałem w Polsce to miałem kilka źródeł i na koniec roku wiedziałem ile to jest netto. Pensje w USA podaję się brutto a to w końcu ambasada USA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KaeR napisał:

Nie każdy wie. Jak pracowałem w Polsce to miałem kilka źródeł i na koniec roku wiedziałem ile to jest netto. Pensje w USA podaję się brutto a to w końcu ambasada USA. 

Może inaczej... w moim przypadku i mojego męża  nie miało to znaczenia jeśli chodzi o przyznanie wiz ;). Ale pewnie gdybym wiedziała wcześniej, że większość ludzi podaje brutto, to tak bym zrobiła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieloletnia tradycja, która przyjęła się  w Polsce to podawanie zarobków "na rękę". Wiąże się to z niestabilnym systemem podatkowym. Od czasów komuny nikt się nie interesował i często nawet nie miał pojęcia jakie/czy pracodawca płacił daniny od jego zarobkow. To się wciąż zmieniało. Dopiero za nowej Polski mamy jaką taką stabilizację i wiedzę na temat haracz płaconemu Państwu. Każdy dostaje do ręki PIT 11 i dowiaduje się ile zarobił a ile dostał na konto.

W USA od zawsze podaje się dochody brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd pracuję zawodowo dostaję wraz ze swoją pensją rozliczenie i zawsze wiedziałam i wiem jak wysoki podatek jest odprowadzany z mojej pensji, ile płaci mój pracodawca i etc. Zawsze byłam przyzwyczajona do podawania wysokości dochodu netto, chociażby w bankach gdy starałam się o kredyt. Nie dorabiałabym do tego jakiejś specjalnej ideologii, dla mnie po prostu jest to bardziej miarodajne do oceny czy kogoś na coś stać czy też nie. W tym przypadku czy stać mnie np na wyjazd turystyczny do USA. Jeśli ktoś uważa, że powinien we wniosku wizowym podać kwotę brutto, bo to "lepiej wygląda" to proszę bardzo. Jak widać w moim przypadku, podanie zarobków netto nie było błędem ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...