Skocz do zawartości

Pytanie dot. Zarobków


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
23 minuty temu, haneczka019 napisał:

Odkąd pracuję zawodowo dostaję wraz ze swoją pensją rozliczenie i zawsze wiedziałam i wiem jak wysoki podatek jest odprowadzany z mojej pensji, ile płaci mój pracodawca i etc. Zawsze byłam przyzwyczajona do podawania wysokości dochodu netto, chociażby w bankach gdy starałam się o kredyt. Nie dorabiałabym do tego jakiejś specjalnej ideologii, dla mnie po prostu jest to bardziej miarodajne do oceny czy kogoś na coś stać czy też nie. W tym przypadku czy stać mnie np na wyjazd turystyczny do USA. Jeśli ktoś uważa, że powinien we wniosku wizowym podać kwotę brutto, bo to "lepiej wygląda" to proszę bardzo. Jak widać w moim przypadku, podanie zarobków netto nie było błędem ;).

Bo młoda jesteś, były takie czasy ze pracownik nie miał specjalnego pojęcia czy od jego pracy jest płaconych podatek. Było nawet tak ze w Polsce zupełnie nie było podatku dochodowego od pracy najemnej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nigdy nie aplikowałem o B2 ale ojciec mojego kumpla jest (i był od zawsze ) zwykłym niczym niewyróżniającym się człowiekiem a zawsze dostawał wizę na ile chciał i gdzie chciał.  Zawsze jak pokazywał ile on ma w Polsce to nikt by nawet nie wątpił ,że może nie wrócić do Polski . Ponieważ już sprzedaż jednej działki ustawia go do końca życia. Więc jakoś to jednak  można przemycić pomimo braku odpowiedniego pytania ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2017‎-‎06‎-‎11 o 22:02, Melodia0909 napisał:

Powinno być pytanie ile masz kasy bo ktoś jak ma 5 mln w gotowce bo nie wiem dostał w spadku kilka ha pola i się na tym dorobił i ma w dupie prace to co wtedy jest zwykłym bezrobotnym i potencjalnym zamiataczem ulic w NY

to proszę o wydruk z konta taki z paru miesięcy i zgadnij co się stanie/ sa tacy ze za cenę wizy nie pokażą tego. Najwyżej za drugim razem wizę otrzymają. A co podawania brutto netto to Konsul może zadać pytanie jak powiedzieć ze Male związki z Polską jak podasz kwotę brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...