Skocz do zawartości

Jestem studentem, robię projekt bezpieczne miasto.


Qwriter

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

jestem studentem mieszkającym w dużym mieście. Z myślą o Was, którzy poza codzienną trasą dom-praca/szkoła-dom - podobnie jak ja - eksplorujecie różne częściach miasta i nie zawsze macie pewność, czy są one bezpieczne. Razem z bratem stworzyłem prostą aplikacje mobilną do wspólnego oceniania na mapie bezpiecznych i niebezpiecznych miejsc.

Krótko o projekcie. Aplikacja ta pozwala sprawdzić bezpieczeństwo miejsca, do którego wybieracie się, znaleźć najbezpieczniejszą drogę w to miejsce oraz umożliwia wam dzielenie się swoją wiedzą/opinią o bezpieczeństwie miejsc z innymi

Tutaj znajdziecie kilka obrazków jak to działa http://jane.care 

Napiszcie proszę co o tym myślicie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, kzielu napisał:

I cały misterny plan w p***u ;-)

Nic z tego. System (Jane) na podstawie ocen, które użytkownik wrzuca na mapę poznaje jego osobowość i tworzy mapę dopasowaną do jego poczucia bezpieczeństwa. Tak więc, różni użytkownicy mogą widzieć inny poziom bezpieczeństwa danego miejsca. Nikt nie wie, poza tobą jaką masz mapę bezpieczeństwa (a co za tym idzie - czujność w danym miejscu - choć najlepiej być czujnym wszędzie). Dodatkowo kto będzie wrzucał "głupoty" będzie widział głupoty (a innym przy tym nie zaszkodzi). Karma wraca ;-)

Zapraszam do zapisania się na listę beta userów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Qwriter napisał:

Nic z tego. System (Jane) na podstawie ocen, które użytkownik wrzuca na mapę poznaje jego osobowość i tworzy mapę dopasowaną do jego poczucia bezpieczeństwa. Tak więc, różni użytkownicy mogą widzieć inny poziom bezpieczeństwa danego miejsca. Nikt nie wie, poza tobą jaką masz mapę bezpieczeństwa (a co za tym idzie - czujność w danym miejscu - choć najlepiej być czujnym wszędzie). Dodatkowo kto będzie wrzucał "głupoty" będzie widział głupoty (a innym przy tym nie zaszkodzi). Karma wraca ;-)

Zapraszam do zapisania się na listę beta userów.

Czyli jak jestem w jakimś miejscu turystycznie pierwszy raz, to dopiero jak obejdę to całe miasto, i będę sumiennie klikała w aplikacji jak się czuję w każdym nowym miejscu przez ktore przechodzę, to na koniec pobytu dostanę mapę miejsc, w których czułam się dobrze i źle? Po co mi mapa subiektywnego poczucia bezpieczeństwa w miejscu, w którym jestem tylko raz w życiu turystycznie? Wolałabym obiektywnie wiedzieć czy tu biją czy nie. Chyba ze czegoś nie zrozumiałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, że ocenisz miejsca, w których do tej pory byłaś (na pewno było ich kilka, chociażby większa część miasta w którego mieszkałaś od dziecka) i to wystarczy by aplikacja stworzyła mapę bezpiecznych miejsc w miastach w których nie byłaś. I to jest najlepsze, że bazujac na tej mapie wiesz którędy chodzić, gdzie wynająć mieszkanie a których miejsc unikać jak ognia. Odpowiadając na drugie pytanie, chcesz wiedzieć czy tu biją czy nie - będziesz wiedzieć, jest wiele czynników które wywołują u ludzi strach, ale ten o który pytasz jest wspólny dla wszystkich - więc jak będziesz widzieć że okolica jest zaznaczona na czerwono, to możesz być pewna, że tam możesz "dostać w dupe" (w przypadku pań, te słowa mogą być dosłowne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...