Skocz do zawartości

Studia z innego punktu widzenia


viqtoriely

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W tym roku przenoszę się do Slough do szkoły. Jestem aktualnie w 2 klasie gimnazjum, tam idę do 11 klasy. Chodziłam do dobrej szkoły, najlepszej klasy i byłam jedną z najlepszych (miałam bardzo dobre wyniki). Teraz również idę do jednej z 6 najlepszych szkół w tym mieście, która ma bardzo dobrą opinię. 

Wiem, że trochę wcześnie na zastanawianie się na temat studii jednak myślę bardzo przyszłościowo. Interesują mnie najbardziej studia Yale w Stanach na kierunku prawa. 

Moje pytanie brzmi: 

Jak będzie wyglądała rekrutacja na takie studia biorąc pod względem moją przeprowadzkę?

Nie przejmuje się narazie kosztem. Chciałabym tylko wiedzieć na czym muszę się skupić, aby mieć szanse na dostanie się do tak prestiżowej szkoły, należącej w dodatku do Ivy League. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyslalam odpowiedz na priva, ale dla innych czytelnikow - problemu nie bedzie, uczelnie w USA regularnie widza aplikacje od uczniow ktorzy zmieniali licea/stany/kraje, sa do tego przyzywyczajeni. 

Pozatym, wszystkie elitarne uczelnie patrza na 4 wazne rzeczy: stopnie z liceum (wszystkie oceny ze wszyskich przedmiotow;) wyniki na egzaminach SAT i SATII; letters of recommendation (od nauczycieli, trenerow, itp.) i "extracurricular activities" - wiec sport, muzyka, (granie w szkolnej orkiestrze, jakies wystepy) olympiady akademiczne, wolontariaty, zaangazowanie polityczno-spoleczne, praca, itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Dnia 30.06.2017 o 12:55, katlia napisał:

Wyslalam odpowiedz na priva, ale dla innych czytelnikow - problemu nie bedzie, uczelnie w USA regularnie widza aplikacje od uczniow ktorzy zmieniali licea/stany/kraje, sa do tego przyzywyczajeni. 

Pozatym, wszystkie elitarne uczelnie patrza na 4 wazne rzeczy: stopnie z liceum (wszystkie oceny ze wszyskich przedmiotow;) wyniki na egzaminach SAT i SATII; letters of recommendation (od nauczycieli, trenerow, itp.) i "extracurricular activities" - wiec sport, muzyka, (granie w szkolnej orkiestrze, jakies wystepy) olympiady akademiczne, wolontariaty, zaangazowanie polityczno-spoleczne, praca, itp. 

Katalia próbowałam przejrzeć Twoje posty ale jest ponad 90 stron xd. mogę na priv?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...