Skocz do zawartości

Zmiana statusu J1 -> B2


Rekomendowane odpowiedzi

waimea80, dzieki ogromne za odpowiedz na moje pytania :) wyslalem ci prywatna wiadomosc, jak mozesz to daj znac. pozdrawiam!

p.s. moze zna ktos adres strony www, gdzie moge poczytac na temat wymagan odnosnie zmiany statusu wizy - jakie dokladnie dokumenty, gdzie i kiedy wyslac itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

sloneczko85:

troche to znaczy ile czasu to trwalo?

kiedy najpozniej powinienem powysylac dokumenty, jesli wiza konczy mi sie 25 wrzesnia?

co dokladnie trzeba wyslac?

poza tym jak duze sa szanse na pozytywna odpowiedz? bo jesli srednie, to moze od razu lepiej zaczac szukac jakiejs szkoly i zmienic wize na f-1?

jeszcze jedno pytanie - czy zwykle dostaje sie ta wize b-1 na 6 miesiecy czy raczej krotszy okres, od czego to zalezy?

bede wdzieczny za odpowiedzi na powyzsze pytania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie, :)

mam pytanie, jestem w trakcie oczekiwania na odpowiedz z USCIS czy zgodzili sie na przyznanie mi wizy B-2 po J-1.

Wysylalam im dokumenty pod koniec sierpnia i poki co dostalam jedynie dokument iz moja sprawa jest w toku i ze moge on-line lub telefonicznie dowiedziec sie ile trwa przyznanie statusu. Wyczytalam ze rozpatrywanie aplikacji I-539 trwa ok 3 miesiecy. I oto moje pytanie: moj legalny pobyt w USA konczy sie 27 pazdziernika ;) , a z informacji o mojej sprawie wynika ze odpowiedz moge uzyskac za ok 2 miesiace. Czy mimo, ze moja obecna wiza sie skonczy to bede mogla tutaj leganie przebywac i czekac na odpowiedz z urzedu? Czy sa jakies strony internetowe, gdzie moge znalezc informacje na ten temat? Dodam jeszcze ze probowalam sie kontaktowac z prawnikami w sprawie porady, ale zaden z nich jeszcze sie odezwal w sprawie umowienia konsultacji, dlatego postanowilam tutaj prosic o pomoc.

Pozdrawiam

Od moderatora: Proszę nie pisać całej wypowiedzi pogrubioną i powiększoną czcionką. Poprawiłam, ale następnym razem wywalę post. Dziękuję :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jackie ma racje. ja tez zlozylem aplikacje o wize turystyczna i na razie otrzymalem tylko notice of action, ale to jest wystarczajace do potwierdzenia legalnosci pobytu w usa. ja wyslalem dokumenty do vermont service center, a wedlug tego co mozna sprawdzic na stronie uscis, to obecnie rozpatruja dokumenty wyslane przed 7 maja. wiec wynika z tego, ze sa okolo 5 miesiecy do tylu, wiec moze nawet tyle bedzie trzeba czekac na ostateczna odpowiedz co do przyznanania wizy. a tu https://egov.uscis.gov/cris/jsps/ptimes.jsp...pFpjfiLd-bP2Cvr mozesz sprawdzic aktualne daty w pozostalych service center. jesli chcesz wiecej info, to poczytaj sobie ten topic http://www.ewiza.com/forum2/tematy17/8251.htm i linki, ktore tam sa.

ja mam za to inne pytanie... jezeli zostaje sie po w&t na wizie b-2, to jak dlugo mozna maksymalnie byc w usa? z tego co slyszalem, to wize turystyczna mozna uzyskac pod rzad dwukrotnie na pol roku, a potem trzeba wrocic do kraju. czy po w&t tez mozna byc na wizie b-2 przez rok czy tylko 8 miesiecy (bo 4 miesiace miala wiza j-1)?pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...