Skocz do zawartości

Zmiana statusu J1 -> B2


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie!!! Jest to moja pierwsza wiadomosc, przesylam tysiace pozdrowionek bardzo cieplutkich z upalnej Florydy. Mam prosbe - razem z moim chlopakiem jestesmy na programie work and travel. Chcemy przedluzyc wize do marca. Uzyskalam pewne informacje, ze raczej nie mamy szans na przedluzenie wizy pracowniczej, (czy to prawda), mam wiec pytanko dotyczace wizy turystycznej? Ile to kosztuje, jak ja w ogole mam zaczac "przygotowania do uzyskania przedluzenia wizy", jakie mamy szanse? Bardzo prosze osoby ktore maja informacje na ten temat o odpowiedz. Z gory bardzo serdecznie dziekuje!!Jeszcze raz bardzo serdecznie pozdrawiam i zycze milutkiego wieczorku!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Oj mysle ze taka mozliwosc jest. Znam dziewczyne z Brazylii co przyjechala tutaj na work and travel, wziela prawnika i w sumie moze tu byc caly rok. W grudniu z powrotem wraca do Brazylii. Ale jak to zrobili z tym prawnikiem to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz zmienic swoj status z J1 na B2 - musisz wypelnic formularz I-539...

Musisz tez odeslac swoj I-94, dobrze by bylo dodac takie male wyjasnienie dlaczego chcesz zostac dluzej (zarobilam - chce pozwiedzac). Oplata: 195 USD.

http://uscis.gov/graphics/formsfee/forms/i-539.htm

http://uscis.gov/graphics/formsfee/forms/f...files/i-539.pdf

Szanse masz potezne. :)

P.S. Oczywiscie nie wolno Ci pracowac na tej wizie. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

a moze ktos napisac cos wiecej na ten temat? najlepiej osoby, ktore faktycznie przedluzyly w ten sposob pobyt w usa. od czego zalezy zgoda badz jej brak na zmiane statusu wizy? kiedy nalezy to zrobic, na ile przed koncem wizy j-1? jak dlugo czeka sie na odpowiedz? czy te 195 usd to jedyna oplata, ktora sie z tym wiaze? pozdrawiam i czekam na konkretne odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Moze moje doswiadczenia pozwola ci troche rozwiac watpliwosci.

Ja w 2005 roku zmienialam status z J1 na B2. Moj J1 wygasal 30 wrzesnia 2005 (+30 dni na zwiedzanie). Planowalam zostac do konca pazdziernika w wisconsin, a potem przez miesiac podrozowac (utah, arizona, nevada, california hawaje). 19 sierpnia wyslalam listem wniosek o zmiane statusu, kopie mojego biletu lotniczego, kopie wizy, i94, list wyjasniajacy dlaczego chce wize turystyczna i co chce zobaczyc w usa, oraz wyciag z mojego konta bankowego (z podpisem menedzera banku) a takze oczywiscie kopie wplaty 195 dolarow.

.

dokladnie po 7 dniach dostalam listownie Notice of Action, czyli potwierdzenie ze dokumenty dotarly i ze moja sprawa jest rozpatrywana i ze termin rozpatrzenia wypada gdzies na styczen/luty 2006 (czyli za 5/6 miesiecy!!!) i ze do tego czasu na podstawie notice of action moge przebywac w usa.

(maja obowiazek przyslac notice of action do 7 dni) .

Bylam przekonana ze wiza przyjdzie dopiero po moim powrocie do polski i ze na podstawie notice of action nie bede miala problemow przy opuszczaniu usa w listopadzie, ale wiza przyszla juz na poczatku pazdziernika (nowe I 94) . 1 listopada wyjechalam zwiedzac hawaje a w polsce bylam ok 25 listopada. Bez zadnych problemow z urzednikami. Po zmianie statusu na B2 dostalam jeszcze dwie wizy J1 (lato 2006, lato 2007) a urzednicy w konsulacie nawet nie pytali o moj dluzszy pobyt w usa w 2005 roku.

Tak wiec w moim przypadku wszystko odbylo sie wyjatkowo szybko i bez problemow, ale moze dlatego ze wyslalam od razu komplet dokumentow o ktore mogli ewentualnie pytac i ze we wniosku poprosilam o 2,5 miesieczna wize tyrystyczna a nie jak to sie zazwyczaj wpisuje 6-cio miesieczna.

Dodam ze dokumenty wysylalam do Lincoln w Nebrasce.

Moi znajomi Bulgarzy ktorzy zmieniali status w tym samym czasie czekali dluzej, ale wnioskowali o 6-cio a nawet 10, 12 miesieczna wize turystyczna a dokumenty stopniowo dosylali...

wszyscy ktorych znam i wtedy aplikowali dostali zmiane statusu.

Pozdrawiam

Danka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze ze znajomi ktorzy ubiegali sie o kilkumiesieczne wizy turystyczne czekali do ostatniej chwili ze zlozeniem wniosku o zmiane statusu, tak aby ich notice of action mial jak najbardziej odlegla date a tym samym nawet w przypadku odmowy mogli jak najdluzej zostac w usa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma 10 badz 12 miesiecznych wiz turystycznych. Max. czas to 6 miesiecy i ty mozesz wpisac we wniosku nawet 2 lata, ale dadza Ci i tak na max. 6 miesiecy. Dokumentow nie mozna stopniowo dosylac, masz jeden RFE i masz konkretny czas kiedy w jednej przesyce wysylasz to co sobie zycza w immigration. Nie ma dosylania czegokolwiek po kilka razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...