Skocz do zawartości

Praca dla inzyniera w USA


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Temat idealnie pasuje do mojej sytuacji ;p

Studia kończę w lutym ( automatyka i Robotyka). Teoretycznie rozmowę z konsulem ( zielona karta) powinienem mieć koło kwietnia /maja.

Jestem pewien że chce jechać, tylko boje się że na początek nie znajdę pracy w zawodzie ze względu na niezbyt duże doświadczenie ( które będę miał tylko z wakacyjnych praktyk). Po obronie idę na 2 stopien i jak wszystko dobrze pójdzie na rozmowie to lecę do USA)

Czy jedyne na co mogę liczyć to, że złapie się na jakiś staż w stanach? Jako doświadczeni inżynierowie macie jakieś pomysły na to co mogę do tej pory zrobić?

Oczystoście mam zamiar przeglądać oferty i pisać do pracodawców ( dopiero po pozytywnej decyzji w konsulacie). Może postarać się o referencje np po  wakacyjnych praktykach? Ma to znaczenie jakieś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

ma znaczenie wszystko,praca platna i taka nie płatna do tego formy wolontariatu by pokazać ze masz potencjał a nie siedzisz. Do tego forma pisania pism i zaznaczenia co masz,sa pracodawcy ze jak im napiszesz ze masz gc z loterii to się zdziwią. Kiedyś byl post temat tutaj napisany co umieszczać by mieć szansę. Możesz pracować jako tzw pomoc w różnych projektach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...