Skocz do zawartości
malpka86

Wiza dla matki z dzieckiem

Recommended Posts

Witam, chciałabym sie poradzić.

Chcialabym sie ubiegać o wizę turystyczna dla mnie i mojej 3-miesięcznej córki. Moj partner (nie jesteśmy małżeństwem), ojciec dziecka poleciał w kwietniu do USA w ramach wizy O1 ( dla osób o szczególnie uzdolnionych), jest sportowcem. Ma kontrakt na 3 lata.

Ja z powodu zaawansowanej ciąży i zupełnie nowej dla mnie sytuacji (pierwsze dziecko)postanowiłam zostać w Polsce i ewentualnie pózniej dołączyć do niego razem z dzieckiem.

Chcialabym poleciec do niego na 3-4 miesiące, żeby mógł chociażby zobaczyć dziecko, nacieszyć sie nim, miał możliwość widzieć jak rośnie. Nie wyobrażam sobie nie widzieć sie przez całe 3 lata trwania kontraktu.

Ja jestem obecnie przez najbliższy rok na urlopie. Pracuje w Lasach Państwowych, w jednej jednostce od ponad 10 lat. Poza tym mam mieszkanie ( kredyt), cała rodzine w Polsce.

Rozumiem, ze w naszej sytuacji mogę sie ubiegać wyłącznie o wizę turystyczna? Czy jest szansa, ze ja dostanę z takim maluszkiem?

Dzwonilam dziś do ambasady w Warszawie, chciałam sie zorientować jak to wyglada ale Pani z uporem maniaka na każde koje pytanie odpowiadała, ze ona nie decyduje, ona tylko udziela informacji. I tak w kółko 

Poradzcie coś proszę, jestem tu nowa ale juz sie zabieram za przeszukiwanie wszystkich wątków.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

masz szansę na wizę turystyczną a jaki pobyt dostaniesz to się okaże na granicy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jak wyglądają formalności? Jednocześnie wnioskuje o wizę dla siebie i córki czy najpierw dla siebie a potem bez konieczności spotkania z konsulem dla dziecka? 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A mogę ubiegać sie na podstawie wizy mojego partnera (O1) o wizę typu O2 dla mnie i dla córki? Nie znalazłam żadnej informacj na ten temat na stronie ambasady, jedyna wzmianka na ten temat w formularzu DS160.

dzwoniac na infolinie odsyłają mnie standardowo na stronę ambasady, gdzie podobno takie inf znajdę. Szukałam, nic nie znalazłam. Czy ktoś coś wie na ten temat?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz


×