Skocz do zawartości

Loteria wizowa a czas pobytu na wizie turystycznej


Mirabella

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Wizę turystyczną mam przyznaną na 10lat(od maja bieżącego roku), niedawno wróciłam po 3 miesiącach pobytu w US i teraz chciałabym wziąć udział w loterii wizowej. Stąd moje pytanie, czy mogę mieć jakieś problemy na granicy PL/USA jeśli biorę udział w loterii wizowej? Po obronie (wiosna 2018) chciałabym na kilka tygodni/miesięcy znów polecieć do tego samego miejsca w US, jednak tylko na tyle ile pozwoli mi wiza turystyczna(max pół roku). Teraz przebywając w US nie pracowałam i jeśli będę leciała w przyszłym roku na wiosnę, też nie mam zamiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Mirabella said:

Czyli jeśli nie obroniłam jeszcze inżyniera, mam zaznaczyć high school degree?

Nie wiem co to za strona, ale na pewno nie jest to oficjalna strona loterii wizowej. Pod zadnym pozorem nie wpisuj tam danych osobowych! Jedyna strona na ktorej nalezy dokonywac zgloszen do loterii wizowej to: https://www.dvlottery.state.gov/  Chwilo maja jakies problemy techniczne i zglasznie nie jest dzisiaj mozliwe.

Jezeli studiujesz, ja bym wybral "Some University Courses", ale tak na prawde nie ma to wiekszego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Mirabella said:

Nie podawałam żadnych danych, w tej chwili chyba strona oficjalna tymczasowo nie działa. Jeszcze mam jedno pytanie, czy do wniosku mogę dodać zdjęcie, które używałam przy wniosku o wizę turystyczną? Zdjęcia były zrobione w kwietniu bieżącego roku.

Zdjecie musi miec conajwyzej 6 miesiecy. Jezeli dobrze licze zdjecie wykonane w kwietniu miesci sie w limicie. Osobiscie zrobilbym jednak nowe. Nie musi byc od fotografa. Wszystkie swoje zdjecia ktore dotychczas uzywalem w sprawach imigracyjnych robilem zwyczajnie komorka. Przeczytaj tylko wymagania: https://travel.state.gov/content/visas/en/general/photos.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Xarthisius napisał:

Zdjecie musi miec conajwyzej 6 miesiecy. Jezeli dobrze licze zdjecie wykonane w kwietniu miesci sie w limicie. Osobiscie zrobilbym jednak nowe. Nie musi byc od fotografa. Wszystkie swoje zdjecia ktore dotychczas uzywalem w sprawach imigracyjnych robilem zwyczajnie komorka. Przeczytaj tylko wymagania: https://travel.state.gov/content/visas/en/general/photos.html

Ok, wielkie dzięki za pomoc, jak będę miała jeszcze jakieś pytania odnośnie imigracji, zwrócę się na priv :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Mirabella said:

Ok, wielkie dzięki za pomoc, jak będę miała jeszcze jakieś pytania odnośnie imigracji, zwrócę się na priv :) 

Jezeli nie jest to z jakiegos powodu poufne pytanie, pisz na forum. Po pierwsze daje to szanse innym ludziom z podobnym problemem na znalezienie odpowiedzi, po drugie wiecej osob z tego forum moze Ci pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...