Skocz do zawartości

Polskie jedzenie, kultura,rozrywka- za czym najbardziej tesknicie?


jodi

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 17.11.2017 o 07:34, Czołg napisał:

Wędzona.

Jeśli dostaniesz makrelę zapakowaną próżniowo to może być. Dodaj tylko do niej ciut oleju bo one są bardziej suche.

 

Jeszcze Wam napiszę co lubię do piwa :D

Kupujemy pierś z kurczaka, myjemy, wykrawamy co niepożądane i kroimy na kawałki zbliżone do wielkości powiedzmy 4x4 cm. . Zawijamy te kawałki w plastry boczku. Plastry muszą być grubsze, nie takie przez które świat widać., około 3mm. i przebijamy takie zawiniątko wykałaczką. Wrzucamy to do gara z olejem - tak jak byście robili frytki. Niczym nie doprawiać, broń Boże nie solić. Zbyt długo nie trzymać w garze, bo kurczak robi się moment i boczek też. Kurna - aż mi ślinka cieknie! :D

Ile tego oleju trzeba wlać do garnka? I jak długo gotować w tym oleju? 

Trafiłeś w moje dwa ulubione produkty kulinarne - kurczak i świnka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 128
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
9 minut temu, hakunaMATA napisał:

Ile tego oleju trzeba wlać do garnka? I jak długo gotować w tym oleju? 

Trafiłeś w moje dwa ulubione produkty kulinarne - kurczak i świnka ;)

Odpowiem Ci jak moja Mama gdy przed laty telefonicznie konsultowalem ile soli dodać do kiszenia ogórków. Odpowiedziala: "no wiesz, tak żeby za słone nie bylo". Przestrzegam tej zasady i staram się brać takie rzeczy na rozum. 

Jeśli chodzi o tego kurczaka w boczku sądzę że  najlepiej gdyby gorący  olej przykrył te zakaski podczas smażenia. Jeśli mniej trzeba kopyścią przewracać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, hakunaMATA napisał:

Ile tego oleju trzeba wlać do garnka? I jak długo gotować w tym oleju? 

I to jest prawidłowa odpowiedź:

11 godzin temu, andyopole napisał:

Jeśli chodzi o tego kurczaka w boczku sądzę że  najlepiej gdyby gorący  olej przykrył te zakaski podczas smażenia. Jeśli mniej trzeba kopyścią przewracać.

Co do czasu smażenia. Patrz, żeby Ci się boczek nie spalił. Kurczak w oleju robi się szybko.

 

Dnia 17.11.2017 o 21:35, haneczka019 napisał:

Ej no weź!!! Teraz mi to z głowy nie wyjdzie :D.

Działaj w kuchni! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, jodi napisał:

Czy ktos zna dobry przepis na pieczone ziemniaki?

Najlepszy!

Rozpalasz ognisko, oczywiscie opal musi byc pochodzenia roslinnego. Po wypaleniu drewna, gdy zostanie sam goracy popiol wrzucasz do niego ziemniaki dbajac aby popiol okrywal ziemniaki zarowno od dolu jaki od gory. Po ok. pol godzinie sprawdzasz czy ziemniaki sa juz miekkie, jesli nie, czekasz az do skutku. Czas pieczenia zalezy od temperatury popiolu i wielkosci ziemniakow. Po zakryciu ziemniakow popiolem mozna na nim nadal dokladac i palic niewielki ogien.

Smak i zapach - niepowtarzalny.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...