Skocz do zawartości

podatek od laptopa


zoltala

Rekomendowane odpowiedzi

13 minutes ago, MeganMarkle said:

a ja sie nie zgodzę - kupując bułkę płacisz VAT bo wyprodukowanie tej bułki to właśnie ta wartość dodana, dlatego należy  się podatek od wartości dodanej jakim jest VAT. W przypadku kupienia używanego sprzętu VAT sie nie należy bo żadna wartość dodana wytworzona nie została - tak ja to rozumiem, ale ekspertem podatkowym nie jestem. 

Czy to jest zasadne, sprawiedliwe i czy ja albo Ty sie z tym zgadzamy, niestety nie ma wplywu na to czy VAT na granicy trzeba zaplacic czy nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MeganMarkle napisał:

Przecież to nie jest import jesli kupiony na własne potrzeby nie na handel...

i ok, chodziło mi o sales tax w US, tu przyznaje racje...

1/ pojecie importu nie rozroznia sprowadzania na wlasne potrzeby czy na handel. vide: sprowadzanie uzywanego auta zza granicy.

2/ Sales tax nie jest znany w niektorych stanach. Sales tax nie jest podatkiem od wartosci dodanej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, MeganMarkle said:

W praktyce to wszystko nie ma znaczenia, bo nikt w życiu sie nie zainteresuje tym jej jednym laptopem i to jeszcze używanym... nikt ją nigdzie o nic nie spyta. A celem cła jest ochrona rodzimego rynku dóbr przed tańszą konkurencja zza granicy. O ile wiec handlować laptopami nie zamierza to żadne cło się nie należy. Zreszta nie wszystko jest obłożone jakimkolwiek cłem...

A to zalezy juz od celnikow i takich rzeczy jak lotnisko. Moja Mama lata do USA ze Szczecina. Za kazdym razem po powrocie do kraju trzepia ja na kontroli. Na mniejszych lotniskach celnicy sie nudza :) Fakt, do laptopa sie nigdy nie czepili, ale tak ja pisalem: gdyby chcieli to by mogli.

edit: BTW, clo na laptopy wynosi 0%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ się ożywiła dyskusja od tych podatków :P Skoro cło na laptopy wynosi 0% to o czym tu gadamy? A co do VAT jesli faktycznie tak jest że sie należy od wwożonych towarów to jest to idiotyczne... Poproszę o podstawę prawna bo nie wierzę. Na tej zasadzie to powinno każdego wjeżdżającego do PL spoza UE trzepać za każda jedna rzecz która ma przy sobie, np. Kupiłam w US szampon to teraz mi VAT nalicza? Bzdura.. 

i nigdy nie twierdziłam ze VAT i sales tax to to samo! Napisałam tylko, że pomyliłam jedno z drugim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, MeganMarkle said:

Ależ się ożywiła dyskusja od tych podatków :P Skoro cło na laptopy wynosi 0% to o czym tu gadamy? A co do VAT jesli faktycznie tak jest że sie należy od wwożonych towarów to jest to idiotyczne... Poproszę o podstawę prawna bo nie wierzę. Na tej zasadzie to powinno każdego wjeżdżającego do PL spoza UE trzepać za każda jedna rzecz która ma przy sobie, np. Kupiłam w US szampon to teraz mi VAT nalicza? Bzdura.. 

i nigdy nie twierdziłam ze VAT i sales tax to to samo! Napisałam tylko, że pomyliłam jedno z drugim :)

Az tak mi sie nie nudzi zeby sie grzebac w prawie celnym, zeby Cie przekonac :) Pogooglaj jezeli mi nie wierzysz. Pierwszy lepszy z brzegu artykul publicystyczny:

http://e-prawnik.pl/wiadomosci/informacje/za-zdjecia-z-wakacji-mozesz-miec-problemy.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, MeganMarkle napisał:

 

i nigdy nie twierdziłam ze VAT i sales tax to to samo! Napisałam tylko, że pomyliłam jedno z drugim :)

W to nie watpie, ja tak dla potomnosci.

Wielu forumowiczom wciaz sie to myli, krotko mowiac, maja male pojecie o tym jakie placa podatki i na czym one polegaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...