Skocz do zawartości

Wiza na wyjazd do USA na konferencje z pracy,


bakutil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam takie pytanie w 2001 podczas work and travel mocno się z kolegami upiliśmy i zgarrneła nas policja, odsiadka 4 dni w więzieniu i sąd dał jakąś grzywnę 500 dolarów,

teraz wysyłają mnie na jakąś roczną konferencję na tydzień do USA,

czy mam szansę na otrzymanie wizy i wjazd do USA,

jakieś informacje przydatne podacie jak się zachować, czy jest możliwość wjazdu do USA

pozdrawiam Bak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, bakutil napisał:

Witam,

mam takie pytanie w 2001 podczas work and travel mocno się z kolegami upiliśmy i zgarrneła nas policja, odsiadka 4 dni w więzieniu i sąd dał jakąś grzywnę 500 dolarów,

teraz wysyłają mnie na jakąś roczną konferencję na tydzień do USA,

czy mam szansę na otrzymanie wizy i wjazd do USA,

jakieś informacje przydatne podacie jak się zachować, czy jest możliwość wjazdu do USA

pozdrawiam Bak.

Zalezy za co konkretnie siedzialem, ale generalnie z opisu bez zadnych innych szczegolow to szans na wize nie masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popiliśmy w barze w dziurze w pensylwani, trochę podpici weszliśmy do jakiegoś domu nagle z ni gruszki ni z pietruszki jakiś dziadek wycelował w nas z dubeltówki i przyjechały gliny,

zabrali nas do aresztu tam poczekaliśmy na sędziego odbył się jakiś cichy proces, mieliśmy adwokata ale nie pamiętam bym mu dawał paszport lub jakieś inne dane osobowe PESEL czy numer paszportu, jedynie co to może data urodzenia i nazwisko.

Byliśmy wtedy na work and travel w 2001 roku a teraz chcą mnie wysłać do usa tydzień i wize mam mieć nie turystyczną tylko tą pracowniczą;

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, bakutil napisał:

popiliśmy w barze w dziurze w pensylwani, trochę podpici weszliśmy do jakiegoś domu nagle z ni gruszki ni z pietruszki jakiś dziadek wycelował w nas z dubeltówki i przyjechały gliny,

zabrali nas do aresztu tam poczekaliśmy na sędziego odbył się jakiś cichy proces, mieliśmy adwokata ale nie pamiętam bym mu dawał paszport lub jakieś inne dane osobowe PESEL czy numer paszportu, jedynie co to może data urodzenia i nazwisko.

Byliśmy wtedy na work and travel w 2001 roku a teraz chcą mnie wysłać do usa tydzień i wize mam mieć nie turystyczną tylko tą pracowniczą;

pozdrawiam

To bez znaczenia czy cokolwiek podawales czy nie bo bedziesz z tego musial sie wyspowiadac. A wejscie do jakiegos domu to generalnie miales duzo szczescia - szczegolnie jezeli Was bylo kilku. Wszystko zalezy od tego jakim wyrokiem to sie skonczylo, niemniej jednak szanse na wize moim zdaniem zerowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem aż tak kategoryczny. Zależy też trochę czy zapłaciłeś karę czy nie, czy odsiedziałeś te 4 dni czy nie.
Znam przypadek człowieka co w młodości była na W&T i wynajął sobie furę którą postanowił przetstować - grzał jakieś 95 mph przez obszar gdzie było chyba 35 - skończyło się obławą policyjną z udziałem helikoptera,  blokadą drogi z kolczatką, wyciągnięciem z auta, rzuceniem na ziemie itd. Skuli go i wsadzili do radiowozu i jak wieźli do aresztu to on  skute ręce co miał z tyłu przełożył do przodu bo "było niewygodnie" i policja dołożyła mu "police offence" - generalnie nieciekawie. Wyrok obejmował jakieś szkolenia w stanie Kentucky dla niebezpiecznych kierowców, którego do dzisiaj nie odbył z tego co wiem i chyba ma zakaz prowadzenia aut w stanie Kentucky. Aczkolwiek po kilkunastu latach dostał wizę B1/B2 co prawda przy prawie każdym wlocie ma secondary i przepytują go co i jak wyglądało to aresztowanie - generalnie magiel dogłębny. Wszędzie mówi prawdę i w sumie za każdym razem go wpuszczają. Nie wiem czy przy wyrabianiu B1/B2 miał dodatkowe papiery od prawników czy nie i nie znam szczegółów jak to wyglądało wyrabianie tej wizy ... aczkolwiek wizę w paszporcie ma i podróżuje do USA. Jeśli nie popełniłeś przestępstwa które skutkuje "inadmissability" to nadal szanse masz - aczkolwiek będzie trudno i możesz się spotkać z odmową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...