Skocz do zawartości

nielegalny pobyt a szansa na obywatelstwo lub GC?


John_Titor

Rekomendowane odpowiedzi

Słyszałem ze będąc nielegalnie w USA po 17 latach można ubiegac się o zdawanie egzaminów na obywatela USA o ile nie opuszczało się kraju. Czy rzeczywiście tak jest? Czy będąc nielegalnie w USA można składać podania w losowaniu Green Card? Jakie są możliwości zamiany pobytu nielegalnego na legalny i kiedy obowiązują? Pozdrawiam JT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam tylko, ze na pytanie :Kto sie kwalifikuje do bycia OBYWATELEM U.S.A. ????

znalazlam odpowiedz :

Poza kilkoma wyjatkami praktycznie nikt nie kwalifikuje sie do uzyskania obywatelstwa amerykanskiego przed uzyskaniem uprzednio Zielonej Karty. Przyznawane ono bowiem jest po uplywie okreslonego czasu, podczas ktorego osoba posiada Zielona Karte i fizycznie przebywa na terenie Stanow Zjednoczonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszły mnie słuchy że po 17 latach przebywania w USA w którym to ani razu nie opuściło się granic można przystapić do egzaminu na obywatelstwo (historia Stanów Zjednoczonych i język urzędowy)????? Sam nie wiem czy to prawda ale byłoby to wyjście dla wielu osób. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno by to bylo wyjscie dla wielu osob, ale to jest kompletna bzdura: nie ma czegos takiego jak ubieganie sie o obywatelstwo po 17 latach nielegalnego pobytu bez wyjezdzania z USA. Jest mozliwosc ubiegania sie o zielona karte dla osob, ktore przybyly do USA przed 1 stycznia 1972 roku i stale zamieszkuja w USA. Ale niczego takiego jak staranie sie o obywatelstwo bez Zielonej Karty dla nieleganych osob nie ma (chyba - ale to o co innego chodzi - ze jest sie dzieckiem do lat 18 przebywajacym poza USA, a rodzic sie naturalizuje itp., ale i wtedy jest wymogl: dziecko musi byc poza USA badz jesli jest w USA to dziecko musi miec Zielona Karte zanim moze sie ubiegac o obywatelstwo po rodzicu). Zreszta zobacz sobie w aplikacje o obywatelstwo - masz napisane kto moze sie o nie ubiegac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie GC mozesz dostac w USA - masz taki przywilej jako IR - tylko pamietaj, ze nie w kazdym przypadku malzenstwo z obywatelem USA daje ci w ogole mozliwosc ubiegania sie o GC - mam tu na mysli np. nielegalny wjazd do USA, badz wjazd na wizie narzeczenskiej i nieposlubienie osoby, ktora cie zapraszala oraz - najmodniejsze teraz wsrod Polakow i najglupsze zarazem bo inaczej sie tego nie nazwie - staranie sie o azyl ze wzgledow religijnych a potem deportacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...